راههای دسترسی ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

آخرین خبرها و رویدادها
استان خراسان شمالی ویرایش مطلب

خراسان شمالی از استان‌ های شمال شرقی ایران، به مرکزیت شهر بجنورد هستش که از نظر موقعیت جغرافیایی از شمال با کشورترکمنستان (با ۲۸۱ کیلومتر مرز مشترک)، از شرق و جنوب با استان خراسان رضوی، از جنوب غربی با استان سمنان و از غرب با استان گلستان همسایه‌ است. از نظر شرایط اقلیمی این استان از دو قسمت مجزای کوهستانی و پست و هموار تشکیل شده. آثار کشف شده تو این استان نشان از قدمت تاریخی کهنش داره. محوطه باستانی معروف به پهلوان و تپه حیدران جاجرم، قدمتی بیش از ۱۲ هزار سال دارن. قدیمی‌ ترین اثر باستانی پابرجای قبل از اسلام (بنای سنگی اسپاخو) در غرب شهرستان مانه و سملقان، در فاصله ۵ کیلومتری شمال شاهراه آسیایی در روستای اسپاخو، دلیل دیگه ای بر صحت این ادعاست.

رستورانها و کافه ها

بیشتر ببینید

دیدنی ها

بیشتر ببینید

خرید

بیشتر ببینید
دیدنی های استان خراسان شمالی ویرایش مطلب

استان خراسان شمالی با قدمت و گذشته درخشانی که داره گردشگرای زیادی رو به سمت خودش جذب کرده. دیدنی های که باعث میشن سفری به این استان زیبا داشته باشین تا بتونین از نزدیک با تاریخ شهر آشنا بشین و به کنکاش بپردازین.
 چشمه ایوب پیغمبر در بجنورد، بنای عمارت مفخم (موزه باستان شناسی و مردم شناسی) در بجنورد، غار گنج کوه در بجنورد، آبشار بیار در بجنورد، معبد اسپاخو (آتشکده اسپاخو) آشخانه، دره و آبشار زوارم در شیروان، شهر تاریخی بلقیس در اسفراین و قلعه جلال الدین در جاجرم از جاذبه های مهم این استان هستن. 
پس برای آشنایی هر چه بیشتر با تمام دیدنی های استان خراسان شمالی با ما همراه باشید.