x
x

تاج محل - آگرا

آشنایی با هندوستان ویرایش مطلب

هندوستان که با نام رسمی جمهوری هند شناخته شده، کشوری در جنوب آسیاست که از شمال باختری با پاکستان، از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت و از شمال خاوری با برمه و بنگلادش همسایه است. این کشور که از لحاظ پهناور بودن در جهان رتبه هفتم رو داره بیشترین قسمتش پست و همواره و رشته کوه هیمالیا که در شمال کشور قرار گرفته باعث شده تا رطوبت و ابرهای باران زا به شمال آسیا نفوذ نکنه و به خاطر همین موضوع هندوستان پر باران و مرطوبه و خاک فوق العاده حاصلخیزی داره. شاید یکی از دلایل پر جمعیت بودن این کشور هم همین موضوع باشه. 
هندوستان سرزمین نژادها، زبان ها، آیین هاو فرهنگ های گوناگونیه که تاریخ و فرهنگ کهن و پربار این کشور به 3000 سال پیش از میلاد میرسه. علاوه بر زبان هندی و انگلیسی که تو قانون اساسی این کشور به صورت رسمی اعلام شده، صدها زبان دیگه و هزاران گویش و لهجه در این کشور وجود داره.
هند دومین کشور پرجمعیت دنیاست که حدود 80 درصد مذهب مردمش رو آئین هندو، 13 درصد مسلمان، 2 درصد مسیحی و 1 درصد رو مذهب سیک تشکیل داده.
هندوستان نزدیک به یک ششم از جمعیت جهان رو در خود جا داده. تنوع نژادی، فرهنگی، زبانی و مذهبی به این کشور چشم اندازی شگرف از همزیستی میان اعتقادات گوناگون بخشیده.

شهر های هندوستان

رستورانها و کافه ها

بیشتر ببینید

هتل ها

بیشتر ببینید

دیدنی ها

بیشتر ببینید

خرید

بیشتر ببینید
هندوستان
India
نام
(کشور زبانها)
پایتخت
دهلی نو
زبان رسمی
هندی، انگلیسی
شعار
تنها راستیست که پیروز است
قاره
آسیا
اطلاعات ضروری ویرایش مطلب
اطلاعاتی وجود ندارد.