معرفی باربادوس ویرایش مطلب

باربادوس کشوری جزیره ای است که میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی و شمال شرق کشور ونزوئلا قرار دارد. تمام کشور باربادوس تنها از یک جزیره تشکیل شده که در آنتیل کوچک قرار گرفته است. این کشور جزیره ای بسیار بکر و زیبا با سواحل خارق العاده با آن ماسه های پودری و آب های فیروزه ای که شب های زنده ای را به مسافرانش هدیه می کند.
در این کشور می توانید نهایت لذت از هر آنچه که کشورهای جزیره ای دارند ببرید.

تاریخ

ابتدا گروهی از سرخ پوستان آمریکای مرکزی که به نام سالادوی بارانکویی معروف بودند در سده های چهارم تا هفتم میلادی برای اقامت به این کشور جزیره ای آمدند.
باربادوس نخست در حدود اواخر 1400 تا 1500 میلادی از سوی اسپانیایی ها بازدید شد و نخستین بار در سال 1511 بر روی یک نقشه اسپانیایی ظاهر گشت. اسپانیایی ها و پرتغال ی ها از اواخر سده شانزدهم تا هفدهم مدتی مدعی تملک این جزیره شدند. در این دوره برخی از مردم سرخ پوست آراواک ساکن جزیره به جزایر همسایه گریختند. اسپانیایی ها و پرتغالی ها مردم بومی کاریب را از جزیره راندند و پس از آن این جزیره مدتی بدون سکنه باقی ماند.
این جزیره از سال 1627 از مستعمرات بریتانیا بود. سپس باربادوس در سال 1966 استقلال یافت و والتون برو نخست وزیری کشور را بر عهده گرفت.

شهر های باربادوس

پایتخت و بزرگترین شهر این کشور جزیره ای بریج تاون نام دارد. همچنین بریج تاون با جمعیت 110 هزار نفری پرجنب و جوش ترین شهر باربادوس شناخته شده و با ترکیب ساختمان های قذیم و جدید، سایت های تاریخی ، موسسات مالی و همین طور مراکز خرید مدرن، مقصد اول توریست ها به حساب می آید. 
تقریبا تمام فعالیت های لذت بخش در این منطقه صورت می گیرد. از خرید گرفته تا تست غذاهای محلی همین طور انواع تفریحات آبی نظیر قایقرانی، ماهیگیری و ... که برای هر نوع سلیقه ای فوق العاده است. 

 

گشت و گذار در باربادوس ویرایش مطلب

به ساحل توریستی راکلی بروید Rockley Beach

بزرگترین و توریستی ترین ساحل منطقه که با شن و ماسه هایش نظر توریست ها را به خود جلب کرده است. همین طور درختان سر به فلک کشیده این ساحل گشت و گذار را برای گردشگران لذت بخش کرده اند.

ساحل راکلی

ساحل راکلی

ساحل راکلی

در Oistins ماهی سرخ شده نوش جان کنید.

محلی افسانه ای برای میل کردن غذاهای تازه دریایی که تقریبا 60 درصد بومی ها و 40 درصد توریست ها را جذب خود کرده است.
انواع ماهی کبابی ، صدف ها ، گوشت خوک ، دنده های تازه و مرغ ها به بهترین شکل ممکن سرو می شوند. از طرف دیگر غذاهای دیگر و انواع شیرینی ها به بهترین شکل ممکن عرضه می شوند.
حتما برای نوش جان کردن بهترین وعده های غذایی به این مکان مراجعه کنید.

باربادوس

باربادوس

باربادوس

در سواحل خلیج پاینس ریلکس کنید Paynes Bay Beach

خلیج پاینس با آن شن و ماسه های آرام بین توریست ها بی نهایت محبوب و مورد توجه واقع شده و آب های آرام آن به یکی از بهترین نقاط برای شنا شناخته شده است. همچنین بهترین مکان برای بازدید از لاک پشت های دریایی عنوان شده است.
حتما یک روز سفرتان را به این نقطه اختصاص دهید.

باربادوس

در ساحل غربی نهایت لذت را ببرید West Coast

ساحل غربی باربادوس به دلیل داشتن سواحل آرام و هتل های لوکس و مجتمع های مسکونی در کشور می درخشد و توریست های زیادی را جذب خود می کند. همین طور نقطه ای برای زندگی ثروتمندان است و تفریحات بی نظری در آن صورت می گیرد.
اگر به دنبال بهترین ها هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما یک روز را در ساحل غربی بگذرانید. 

ساحل غربی باربادوس

 

 

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

باربادوس
Barbados
نام
باربادوس
پایتخت
بریج‌ تاون
زبان رسمی
انگلیسی
شعار
سخت‌ کوشی و سرافرازی
مذهب
مسیحیت
واحد پول
دلار باربادوس (BBD)
تفاوت زمانی
-4
ولتاژ برق
220
قاره
آمریکای شمالی
پیش شماره
+ (۱) ۲۴۶
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

این کشور معمولا دو فصل مرطوب و خشک را تجربه می کند. در فصل مرطوب بارندگی به طور مداوم رخ می دهد که این فصل از ژوئن تا نوامبر می باشد. فصل خشک نیز از دسامبر تا مه می باشد.
برای گردش در این کشور فصل خشک و بهار پیشنهاد می شود.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

با اینکه کشوری امن به نظر می آید اما با این حال در آن اتفاقی رخ می دهد. برای گردشگران بهتر است از چند مورد دوری کنند یک راه رفتن در ساحل های خلوت آن هم در تاریکی، پیاده روی در محله های ناشناخته و غیر توریستی و همین طور رانندگی در جاده های کم تردد.
در این کشور از مواد مخدر و افرادی که قصد فروش را به شما دارند دوری کنید.
در مکان های مورد تایید شده شنا کنید و پرچم های هشدار را جدی بگیرید.
در این کشور میزان مصرف آب آشامیدنی خود را بالا ببرید.
برای مراقبت از نور خورشید حتما از کرم های ضد آفتاب و چتر یا کلاه استفاده کنید.
بیماری تب دنگی که توسط نوعی پشه انتقال داده می شود در این کشور بسیار شایع است. بنابراین توصیه می شود که روی بدن خود اسپری مخصوص جلوگیری از این تب را استفاده کنید.

چجوری برم؟
ویزا باربادوس
x