آشنایی با پاوه ویرایش مطلب
پاوه / شهر هزار ماسوله / Paveh

پاوه، یکی از شهرهای شمالی کرمانشاه و مرکز شهرستان پاوه‌ست، که در مجاورت مرز ایران و عراق قرار گرفته و به خاطر ساختار پلکانی که داره، لقب شهر هزار ماسوله رو به خودش اختصاص داده. آب و هواش نسبتا سرد و مایل به معتدل و نیمه مرطوبه. در مورد پیشینه تاریخیش می‌ِه گفت، این شهر زیبا بیش از 3000 سال قدمت داره و بافت تاریخی و جاذبه های گردشگریش هر گردشگری رو به سمت خودش جذب می‌کنه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامتتون تو این شهر، می‌تونین از هتل ارم، تو خیابون آرامگاه استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

دوخوا (آش دوغ)، دوینه، کلانه، شه له مینه، خورشت هلو ، خورشت خرال و … از غذاهای محلی پاوه هستن.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

نیمه فیسی،  نوخورجانه ( کلوچه )، گیته مژگیه، شیلکینه، شکر له‌می، په شیه و … .  از شیرینی های محلی این شهر هستن که می تونین اونا رو به عنوان سوغات تهیه کنین. اگه هم ترجیح میدین صنایع دستی پاوه رو سوغات بیارین، گیوه دوزی، کلاه دوزی، چوخا بافی، موج بافی، سجاده بافی از سوغات این شهر هستن که می تونین اونا رو از بازارچه مرزی پاوه تهیه کنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌شه به روستای هجیج، که یکی از پر جاذبه ترین روستاهای ایرانه، روستای خانقاه، که روستایی زیبا و تاریخی از عصر ساسانیانه، جاده هجیج ـ اورامانات که یکی از زیباترین جاده های کشوره، روستای شمشیر، که روستایی سرسبز و بی نظیر با قدمتی طولانی‌ست، منطقه گردشگری دالانی، آبشار نودشه، دشت لاله های واژگون و آبشار شیلماو اشاره کرد.

نقشه پاوه
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا پاوه، 618 کیلومتره، که این مسیر رو می تونین، این مسیر رو زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس برین، یا می‌تونین هوایی برین، یعنی با هواپیما برین سنندج، از اونجا زمینی برین پاوه.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از پاوه ویرایش مطلب

بعد از اینکه پاوه رو کامل گشتین و تاریخش رو مرور کردین، شهرهای جوانرود، روانسر، دیوان و روستای لاران، می تونن انتخابای مناسبی برای ادامه سفرتون باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله پاوه تا تهران 619 کیلومتر

فاصله پاوه تا مشهد 1,494 کیلومتر

فاصله پاوه تا تبریز 509 کیلومتر

فاصله پاوه تا اصفهان 671 کیلومتر

فاصله پاوه تا شیراز 1,130 کیلومتر

فاصله پاوه تا بندرعباس 1,618 کیلومتر

فاصله پاوه تا اهواز 585 کیلومتر

فاصله پاوه تا زاهدان 1,898 کیلومتر