آشنایی با مرودشت ویرایش مطلب
مرودشت / Marvdasht

مرودشت، مرکز شهرستان مرودشت و یکی از شهرهای استان فارس هستش، که در 35 کیلومتری شمال شیراز قرار گرفته. این شهر از لحاظ آب و هوایی معتدل و کوهستانیه، و به خاطر داشتن آب و هوای خوب و خاک حاصلخیز  و شرایط اقتصادی مناسب،‌ همیشه مورد توجه بوده و رشد روزافزون داره. پیشینه تاریخیش به هزاره پنجم پیش از میلاد مسیح می‌رسه. پژوهش‌ها نشون می‌ده که این منطقه از ماقبل تاریخ تاکنون مسکونی بوده و پر از جاذبه های تاریخی ارزشمنده.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

حلوای چهل‌‌گیاه، دلمه، آش رشته، کشک و بادمجان، آلبالو پلو، کلم‌پلو، فسنجان و ... از غذاهای محلی مرودشت هستن که می تونین اونا رو در سفر به این شهر نوش جان کنین. 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

از صنایع دستی و سوغات این شهر میشه قالی، گبه و گلیم، جاجیم، حصیربافی، گیوه دوزی و ... نام برد.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر جاذبه های تاریخی زیادی داره و از توریستی ترین شهرهای ایرانه،‌ که از مهم‌ترین اونا می‌شه به تخت جمشید، که از مهم‌ترین سازه های تاریخی ایرانه، نقش رجب، که از قدیمی‌ترین آثار دوران ساسانی در ایرانه، دروازه ملل،‌ که محل ورود نمایندگان ملل مختلف در دوران هخامنشیان بوده،‌ مجموعه پاسارگاد،‌ که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده، تل باکون، کاخ هدیش، تالار صد ستون، برج سنگی پاسارگاد، مقبره اردشیر دوم و نقش رستم اشاره کرد.

نقشه مرودشت
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

برای رفتن به این شهر که در 885 کیلومتری تهران قرار گرفته یا باید زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس تو 9 الی 10 ساعت برین، یا اینکه با هواپیما تو کمتر از یه ساعت برین شیراز،‌ بعد از اونجا زمینی برین مرودشت.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از مرودشت ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، شهر شیراز، دریاچه مهارلو، دریاچه طشک و پارک ملی بمو، می‌تونن انتخابای خوبی برای ادامه گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله مرودشت تا تهران 891 کیلومتر

فاصله مرودشت تا مشهد 1,294 کیلومتر

فاصله مرودشت تا تبریز 1,330 کیلومتر

فاصله مرودشت تا اصفهان 431 کیلومتر

فاصله مرودشت تا شیراز 49.5 کیلومتر

فاصله مرودشت تا بندرعباس 629 کیلومتر

فاصله مرودشت تا اهواز 583 کیلومتر

فاصله مرودشت تا زاهدان 1,043 کیلومتر