آشنایی با اردکان ویرایش مطلب
اردکان / Ardakan

اردکان از بزرگترین شهرهای استان یزده که از لحاظ جغرافیایی در 60 کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار گرفته. اردکان از شهرهای کویری ایرانه. از لحاظ پیشینه تاریخی هم می‌شه گفت که اردکان در گذشته محلی در 10 کیلومتری شمال اردکان فعلی بوده و اکنون زردک Zardok نامیده می‌‌شه و به رغم گذشت زمان می‌ شه خرابه‌ های خانه‌ های مسکونی، مسجد و بازار و قلعه و حسینیه قدیمی اردکان رو در آن مشاهده کرد. علت تغییر محل شهررو بعضیا جاری شدن آب شیرین در محل فعلی اردکان عنوان کردن. اردکان جاذبه های تاریخی‌ ای داره که بسیار زیبا و دیدنیه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامت تو شهر اردکان،‌ هتل کاریز تو بلوار شهید بهشتی، هتل باغ سرا کنار شهرداری و هتل نادر تو خیابون عاصی زاده آماده پذیرایی از گردشگرای شهر هستن.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

حتما اسم آش شولی که معروفترین آش یزدی هاست به گوشتون خورده. در اردکان هم پخت انواع آش خیلی رواج داره و اکثر این آش ها از غلات، حبوبات، سبزی و گوشت تهیه می‌ شن. از اونجا که در تهیه اکثر غذاهای این منطقه، گوشت استفاده میشه به همین دلیل گوشت به عنوان غذای اصلی یا پدر خوراک‌‌‌ های این منطقه به حساب میاد. خاگینه، گشنیزو گوری، گوجه بادمجون، یتیمچه اردکانی، قلیه کدو، شوربا و ... از غذاهای محلی اردکان به حساب میان.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

حلوا ارده یکی از سوغاتی های خوراکی اردکان هست که تا امروز بدون هیچ گونه مواد شیمیایی، به روشی کاملا سنتی و تا حدی دستی تهیه می‌شه و طعم بی‌نظیری داره. علاوه بر ارده و کماج که از سوغاتی های ارکان هستن، پسته اردکان هم یکی از مهم‌ ترین محصولات تولیدی در این شهرِ. ترمه و ظروف مسی هم از صنایع دستی این شهرِ که می تونین برای آشنایانتون سوغاتی بیارین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

شهر اردکان جاذبه های تاریخی و گردشگری زیادی داره که از مهم‌ترینشون می‌شه به پیر چک چک که پناهگاه دختر یزدگرد در دل کوه بوده، خانه خاتمی که به موزه مفاخر تبدیل شده،‌ موزه مردم‌شناسی،‌ مسجد جامع اردکان، منارجنبان خرانق، کاروانسرای شاهزاده، خانه تاریخی سنایی، کویر اردکان و آسیاب آبی اردکان اشاره کرد.

نقشه اردکان
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اردکان چون از شهرهای گرم و کویری ایرانه، بهتره تو ماه هایی از سال سفر کنین که هوا خنک‌تره، مثل فروردین، اردیبهشت، آبان و آذر.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

برای سفر به این شهر تاریخی هم می‌تونیم با قطار مستقیم بریم خود اردکان هم می‌تونیم با هواپیما بریم یزد از اونجا با اتوبوس یا ماشین شخصی بریم اردکان. مسافت جاده‌ای تهران به اردکان حدود 690 کیلومتره.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از اردکان ویرایش مطلب

بعد از تماشای زیبایی های شهر اردکان، شهرهای میبد، یزد، تفت، مهریز و اشکذر می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله اردکان تا تهران 575 کیلومتر

فاصله اردکان تا مشهد 905 کیلومتر

فاصله اردکان تا تبریز 1,089 کیلومتر

فاصله اردکان تا اصفهان 257 کیلومتر

فاصله اردکان تا شیراز 505 کیلومتر

فاصله اردکان تا بندرعباس 752 کیلومتر

فاصله اردکان تا اهواز 768 کیلومتر

فاصله اردکان تا زاهدان 920 کیلومتر