کتابخانه علامه امینی

آدرس: ایران - تهران - تهران خیابان آفریقا، بین میرداماد و ظفر، پارک صبا، کتابخانه علامه امینی

10.00/10 براساس 1 رای
۳۲۶۳
بار این صفحه دیده شده

این کتابخانه در ۲ طبقه با سالن های مجزا برای مطالعه آقایان و خانم ها پذیرای شهروندان تهرانی است.
بخش مرجع ، نشریات ، لاتین ، کودک ، امانت کتاب و لوح فشرده امکانات کتابخانه در بخش سخت افزاری است.
یکی از ویژگیهای علامه امینی، جستجوی کتاب از طریق اینترنت بدون حضور در کتابخانه است و علاقه مندان به حوزه کتاب بدون اتلاف وقت می توانند تمامی کتاب های موجود در مخزن را از طریق اینترنت و درگاه ویژه کتابخانه های سازمان فرهنگی هنری جستجو کنند.
تعداد کتاب های کتابخانه ۴۷۵۷۱ نسخه و شامل حوزه های گوناگون از جمله ( کلیات، روانشناسی و فلسفه، دین، علوم اجتماعی، زبان و مرجع، علوم محض، علوم تکنولوژی، هنر، ادبیات و داستان و تاریخ و جغرافیا ) است.
همچنین بخش کودک و نوجوان این کتابخانه برای سنین ۵تا۱۵ سال است.
این مجموعه فرهنگی علاوه بر ماموریت مشخص خود در حوزه کتاب، برنامه های فرهنگی دیگری در طول سال انجام می دهد که می توان به شاهنامه خوانی ، مثنوی خوانی ، نقدوبررسی کتاب ، برگزاری نمایشگاههای کتاب اشاره کرد.
یکی از برنامه های ویژه کتابخانه علامه امینی که بسیار مورد استقبال مخاطبان منطقه است و در طول سال اجرا می شود، طرح "مبادله کتاب" است.
در این طرح که چهارشنبه های هرهفته برگزار می شود، شهروندان کتاب های مستعمل خود را در ازای دریافت کتاب با سایر شهروندان مبادله می کنند.
یکی ازبرنامه هایی که درکنار دیگر برنامه های کتابخانه اجرامی شود، برنامه "تجلیل از اعضای کتابخانه که درکنکورسراسری با رتبه زیر ۱۰۰۰قبول شده اند وقبولشدگان کنکورکارشناسی ارشد ودکترا" است.

شماره تلفن:
10.0
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.