معرفی پاناما ویرایش مطلب

پاناما کشوری سرسبز که در آمریکای مرکزی قرار گرفته و پایتخت آن پاناماسیتی می باشد. این کشور از شمال به اقیانوس اطلس، از شرق به کشور کلمبیا، از جنوب به اقیانوس آرام و از غرب به کشور کاستاریکا هم مرز است. کشور پاناما هم مانند باقی کشور های آمریکای مرکزی و جنوبی سالهای بسیاری را تحت استعمار اسپانیا بود. استعماری که فرهنگ، معماری و حتی گویش و پوشش این مردم را نیز تحت تاثیر گذاشت. فرهنگ پاناما از سنت‌ ها، موسیقی و همین طور هنر اروپایی مشتق شده و به همراه اسپانیایی‌ ها به این منطقه آمده و در عین حال بر اثر آمیزش این فرهنگ با فرهنگ های آفریقایی و سرخ‌ پوستی بوجود آمده است. نکته جالبی که درباره این کشور وجود دارد این است که آخرین تحولات بزرگ کره زمین، سه‌میلیون و چهارصد هزار سال پیش در اینجا رخ داده و در نتیجه آن، خشکی باریکی به نام کشور پاناما شکل گرفته است. پیدایش پاناما، پل ارتباطی آمریکایی شمالی و جنوبی شد و امکان مهاجرت گونه‌های مختلف جانوری را فراهم کرد. این سرزمین خود اکنون غنی از گونه‌های کمیاب جانوری است. علاوه برای کانال پاناما پل ارتباطی بین اقیانوس آرام و اطلس هم است. 

تاریخ

سرخپوستان از 11 هزار سال پیش در این کشور استقرار یافتند. همین طور از دوره پیش از قبل قاره آمریکا، آثار جالبی نیز از منطقه پاناما در زمینه سفالگری به دست آمده است. اقوامی چون چیبچان، چوکوان و کووا در مناطق وسیعی از پاناما نیز سکونت داشتند که بزرگترین این اقوام کووا بودند. این کشور نیز همانند سایر کشورهای آمریکای لاتین به تصرف اسپانیا درآمد و در سال 1821، زمان اوج نهضت های استقلال طلبانه در آمریکای لاتین از استعمار اسپانیا به استقلال رسید و سپس تحت حاکمیت کلمبیا قرار گرفت و در سال 1903 از این کشور نیز استقلال یافت.

شهر های پاناما
گشت و گذار در پاناما ویرایش مطلب

به پاناما سیتی سفر کنید.

شهری پر جنب و جوش با چراغ های همیشه روشن که بین جنگل های گرمسیری خودنمایی می کند. با اینکه شلوغ و پرترافیک است اما آسمان آبی و طبیعت سبز آن از هر سمتی مشخص است و ساختمان های مدرن آن، شهری کامل و بی نقص برای اقامت و تفریح بوجود آورده اند. 

کانال پاناما Panama Canal

کانالی دست ساز و غیر طبیعی که دو اقیانوس آرام و اطلس را به یکدیگر مرتبط کرده است و راه را برای کشتی های تجاری و تفریحی کوتاه تر. این کانال که در سال 1914 افتتاح شده است از سرتاسر تنگه ی پاناما گذر کرده و مجرای کلیدی برای تجارت بین المللی نیز به شمار می رود. شما می توانید با استفاده از تور خصوصی و با صحبت ها و تجربه ی راهنمای تورها، اطلاعات خوبی کسب کنید و هم شانس بازدید از مکان هایی را داشته باشید که به تنهایی امکان دسترسی به آنها وجود ندارد. قایق سواری در کانال را نیز تجربه کنید.

کانال پاناما

کانال پاناما

کانال پاناما

کانال پاناما

در پارک ملی متروپلین گردش کنید.

مسافران پاناما حتما باید تجربه ی طبیعت گردی در منطقه حفاظت شده متروپلین را داشته باشند. هر قدم در این پارک زیباست. انواع پرندگان، حشرات، پستانداران از جمله موجود دوست داشتنی به نام اسلات یا همان تنبل و همنی طور گونه های گیاهی در این پارک یافت می شوند. 
از موزه تنوع زیستی Biomuseo نیز دیدن کنید. این موزه که شبیه به کاردستی رنگی می ماند، وسط تیغه ی خشکی که وارد آب شده است قرار دارد. معماری خاص و منحصر به فرد آن باعث می شود افراد زیادی جهت بازدید بدان مراجعه کنند. این موزه که در رابطه با محیط زیست و حیات جانوری کشور است میزبان رویدادهای کوچکی چون کنسرت، نمایشگاه و ... نیز می باشد. 

پاناما

پاناما

پاناما

گردش در منطقه تاریخی Casco Viejo

این منطقه تاریخی از قدیمی ترین های آمریکا به حساب می آید. امروزه تمام خیابان های این شهر با آجرهای قرمز رنگ، میزبان کافه ها، رستوران ها و مراکز توریستی متعدد هستند و سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کنند. معماری اسپانیایی در این منطقه، جلوه ای تاریخی و زیبا به آن داده است و اهمیت تاریخی و فرهنگی شهر دست در دست یکدیگر داده تا این منطقه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد.
آثار تاریخی بسیاری نیز در این منطقه به جا مانده که همگی از سنگ ساخته شده اند. آثاری چون میدان ها، کلیساها، دیوارها و ستون هایی که همگی از سنگ ساخته شده و جذابیت فراوانی دارند. 

Casco Viejo

Casco Viejo

Casco Viejo

Casco Viejo

Casco Viejo

 

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

پاناما
Panama
نام
پایتخت
پاناما سیتی
زبان رسمی
اسپانیایی
شعار
از برای سودمندی جهان
مذهب
مسیحیت
واحد پول
بالبوا / دلار آمریکا (PAB / USD)
تفاوت زمانی
-5
ولتاژ برق
110
قاره
آمریکای شمالی
پیش شماره
+507
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

این کشور از آب و هوای گرمسیری برخوردار است و فصل های بارانی گرم و همین طور مرطوبی دارد. پاناما به دلیل نزدیکی به خط استوا آب و هوای گرمی دارد البته در شهرهای مختلف آن شرایط کمی متفاوت تر است و از دو اقیانوس مختلف تاثیر می پذیرد. یک فصل خشک نیز در کشور پاناما وجود دارد که از ژانویه تا می به طول می انجامد.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اتباع ایرانی جهت ورود به پاناما به ویزا نیاز دارند و قبل از ورود به پاناما می بایستی جهت دریافت ویزا اقدام نمایند . کشور پاناما در ایران سفارت ندارد و نزدیکترین سفارت خانه های پاناما به ایران در ترکیه و قطر قرار دارند. ایران نیز در این کشور سفارتی ندارد.

چجوری برم؟
ویزا پاناما