معرفی بوسنی ویرایش مطلب

بوسنی و هرزگوین در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته، پایتخت آن سارایوو است، واحد پولی آن ها " مارک " است و جمعیت 3 میلیونی نفری اش به زبان بوسنیایی، کرواتی و صربی صحبت می کنند. این کشور در شبه جزیره بالکان قرار گرفته‌ و با کشورهای کرواسی، صربستان و مونته نگرو همسایه است و از دو ناحیهٔ بوسنی (در شمال) و هرزگوین (در جنوب) تشکیل شده‌. از نظر تاریخی هم، نکته ی جالبی که وجود دارد این است که جنگ جهانی از سارایوو و با ترور " آرشیدوک فرانتس فردیناند " ولیعهد اتریش آغاز شد.بوسنی و هرزگوین در گذشته بخشی از کشور یوگسلاوی بوده و در دهه نود پس از جنگی خونین استقلال خود را بدست آورد. نژاد مردم این کشور بوسنیایی، صرب و کروات است که مذهبشان اسلام و مسیحیت است. اما از معماری شهرها و طبیعت زیبای این کشور نباید غافل بود، بوسنی دارای دریاچه‌ها، رودخانه‌ها، چشمه‌های‌ پر آب‌ و مناظر سرسبزی است که شهرت زیبایی اش به خارج از مرزها هم رسیده.

طبیعت زیبای بوسنی تمام آن چیزی است که اکثر گردشگران تورمسافرتی را به خود جذب می کند. این کشور با رودخانه‌های پر آب و رودهای معروفش توانسته جایگاهی خاص و باور نکردنی در منطقه پیدا کند. از این گذشته کوهستان‌های مرتفع بوسنی مقصدی فوق العاده برای علاقه مندان کوهنوردی هستند. کوهنوردان در فصل‌های بهار و تابستان در قالب تورطبیعت گردی به این کوهستان‌ها سفر می‌کنند. در زمستان نیز این کوهستان های پر بارش مقصدی فوق العاده برای اسکی بازها محسوب می شوند و می توان انبوهی از تورمسافرتی اسکی بازان را در منطقه مشاهده کرد.

سارایوو معروف ترین شهر بوسنی است. این شهر مملوء است از دیدنی‌ها می‌توانید روزها در این شهر به گشت گذار بپردازید. اگرچه نباید انتظار داشته باشید که در این شهر با رستوران‌های لوکس و یا هتل‌های چند ستاره برخورد کنید اما غذاهای سنتی در رستوران های شهر می تواند انتخابی عالی برای گردشگران تورمسافرتی محسوب شود. اگر در قالب تورمسافرتی به سارایوو سفر می کنید این امکان را خواهید داشت که با ترتیب دادن توریک روزه ای به شهر از موزه های اصلی شهر بازدید کنید. کلیسای جامع جیسون، منطقه‌ی اسکاکاواک که از محبوب ترین مقاصد گردشگری مد نظر انواع تورطبیعت‌گردی است، چشمه ی بوسنی و تالار شهر می‌توانند از جذابیت‌هایی باشند که لازم است در توریک روزه‌ی خود از ‌آنها بازدید نمائید.

شهر های بوسنی
گشت و گذار در بوسنی ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نکات سفر ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

بوسنی
Bosnia
نام
پایتخت
سارایوو
زبان رسمی
بوسنیایی، کرواتی، صربی
شعار
مذهب
واحد پول
تفاوت زمانی
ولتاژ برق
قاره
اروپا
نقشه
آب و هوا ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب
اطلاعاتی وجود ندارد.
چجوری برم؟
ویزا بوسنی