آشنایی با تکاب ویرایش مطلب
تکاب / Takab

تکاب، یکی از شهرهای استان آذربایجان غربیه، که از نظر جغرافیایی، از شمال به شهرستان چاراویماق، از جنوب به شهرستان‌های بیجار، دیواندره و سقز، از شرق به شهرستان ماه‌نشان و از غرب به شهرستان شاهین دژ و بوکان محدود شده‌. از لحاظ اب و هوایی، تابستونای معتدل و خشک و زمستونای سرد و برفی داره. در مورد پیشینه تاریخی این شهر می‌شه گفت،‌  این ناحیه مسکن اقوام باستانی لولوبی و گوتی بوده‌ و بعدها دولت ماننا در آن تشکیل شد واز سدهٔ ۷ ق م با تشکیل دولت ماد از مراکز مهم اقتصادی دولت ماننا و ماد به‌ شمار می‌رفته.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر، می‌تونین از معروفترین هتل شهر، یعنی هتل رنجی تکاب، تو میدون قائم استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

مردم تکاب اغلب غذاهای گوشتی رو با ترشی مصرف میکنن که یکی از غذاهای معروف تکاب آبگوشت هست و در تنور پخته میشه. کله جوش یا ماوکا یکی دیگه از غذاهای محلی این شهره که می تونین در سفر امتحانش کنین. 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

حتما تعریف عسل تکاب رو شنیدین، درواقع عسل این شهر به خاطر مرغوبیت و کیفیت بالا از شهرت بالایی در سطح کشور برخورداره. یکی دیگه از سوغات شهر تکاب که برای خریدنش باید حسابی دست به جیب بشین، قالی و قالیچه‌های نفیس و گرانبهای افشار هست که محبوبیت خاصی در بازارهای فرش دنیا داره و از حیث رنگ و مرغوبیت و طرز بافت و نقشه از فرش‌های درجه اوله.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی داره، که از مهم ترین اونا می‌شه به، آتشکده آذرگشسب، که از زیباترین و معروفترین آتشکده های ایرانه و قبل از حمله اعراب، مهم‌ترین مرکز مذهبی شاهنشاهی بوده، قلعه تخت سلیمان، که منطقه ای تاریخی با قدمت 3000ساله ست و چهارمین اثر ثبت شده ایران در میراث جهانی یونسکو هستش،‌ زندان سلیمان،‌که 2000 سال پیش محل نیایش موبدان زرتشتی بوده، زندان برنجه، که یک پدیده طبیعی بسیار زیباست و تشکیلات زمین شناسی متعددی در اون قرار داره، تالاب چملی،‌ که طبیعتی ناب داره و با وزش باد تکون می‌خوره و همین منحصر بفردش کرده و آبشار قیرنجه اشاره کرد.

نقشه تکاب
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا تکاب، 501 کیلومتره، که این مسافت رو هم می‌شه زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس رفت، هم می‌شه هوایی، با هواپیما برین ارومیه، از اونجا زمینی برین تکاب.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از تکاب ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو شهر تکاب، شهرهای سقز، مهاباد، میاندوآب، دریاچه سد بوکان، منطقه حفاظت شده بیجار و منطقه حفاظت شده چار اویماق، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله تکاب تا تهران 514 کیلومتر

فاصله تکاب تا مشهد 1,405 کیلومتر

فاصله تکاب تا تبریز 298 کیلومتر

فاصله تکاب تا اصفهان 741 کیلومتر

فاصله تکاب تا شیراز 1,224 کیلومتر

فاصله تکاب تا بندرعباس 1,679 کیلومتر

فاصله تکاب تا اهواز 824 کیلومتر

فاصله تکاب تا زاهدان 1,847 کیلومتر