آشنایی با خلخال ویرایش مطلب
خلخال / Khalkhal

خلخال، مرکز شهرستان خلخال و یکی از شهرهای زیبای استان اردبیله، که از نظر جغرافیایی، در 120 کیلومتری جنوب اردبیل قرار گرفته و از شمال به شهرستان کوثر، از شرق به‌ استان گیلان، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه محدود می‌شه. این شهر، چون تو یه منطقه کوهستانی قرار گرفته،‌ تابستونای معتدل و زمستونای خیلی سرد داره. این شهر، چشمه هاب آب گرم زیادی داره، که خیلی هاشون خواص درمانی دارن.  خلخال از مناطق قديمي و تاريخي استان اردبیله و طبیعت زیبا و دل انگیزی داره.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب
چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

شرایط خاص جغرافیایی و اقلیمی خلخال و منابع طبیعی متفاوت اون باعث تنوع غذایی در این منطقه شده که غذاهای محلی این شهر شامل آیران آشی ( آش دوغ )، اریشته مرجی، اریشته پلو،اوماج آشی، باسدرما پلو، ترشی لی خورش، آش کشک و جورک قاتقی می شن.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

نانهای روغنی ( نزیک - تل تل - چای چورگی) و عسل طبیعی از سوغاتی هایی هستن که خریدشون رو نباید از دست داد. ازصنایع دستی شهر هم میشه گلیم ، جورابهای پشمی دست باف ، شال ، قالیچه  و از همه مهمتر جاجیم خلخال که شهرت جهانی داره رو نام برد.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری خلخال می‌شه به ییلاق دشته، که از معروف ترین ییلاقات توریستی خلخاله، گورستان تاریخی شمس آباد، که بیش از 1300 سال قدمت داره، آبشار نره گر، روستای کلور،  آبشار آق بلاغ و خلخال سویی اشاره کرد. در ضمن،‌جاده‌ای که از شهر خلخال به سمت اسالم می‌ره،‌یکی از زیبا‌ترین و رویایی ترین جاده های ایرانه.

نقشه خلخال
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

این شهر، در فصل پاییز خیلی زیباست.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا خلخال،‌ 464 کیلومتره، که می‌تونین این مسیر رو زمینی، با ماشین شخصی یا اتوبوس برین، یا می‌تونین با هواپیما برین اردبیل، از اونجا زمینی برین خلخال.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از خلخال ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو این شهر، شهرهای اردبیل، اسالم، تالش، میانه و دهکده توریستی شاندرمن، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله خلخال تا تهران 536 کیلومتر

فاصله خلخال تا مشهد 1,427 کیلومتر

فاصله خلخال تا تبریز 272 کیلومتر

فاصله خلخال تا اصفهان 810 کیلومتر

فاصله خلخال تا شیراز 1,293 کیلومتر

فاصله خلخال تا بندرعباس 1,748 کیلومتر

فاصله خلخال تا اهواز 1,043 کیلومتر

فاصله خلخال تا زاهدان 1,916 کیلومتر

x