آشنایی با چمخاله ویرایش مطلب
چمخاله / Chamkhaleh

چمخاله، یکی از شهرهای ساحلی استان گیلان، تو شهرستان لنگرود هستش، که در 10 کیلومتری شرق لنگرود قرار گرفته، ساحل این شهر، یکی از بهترین سواحل ماسه ای ایرانه، که تو فصل بهار و تابستون پر از مسافر و توریست می‌شه. معروفیت این شهر، بیشتر به خاطر رودخونشه، که یکی از پر آب ترین رودخونه های ایرانه و در گذشته محل عبور و مرور کشتی های ایرانی و روسی بوده. در مورد پیشینه تاریخی این شهر می شه گفت، ۲۷۷ سال پیش در زمان پادشاهی نادر شاه افشار، مردمان چمخاله از کرمانشاه برای جنگیدن و دور بودن کردها نسبت به همدیگه، به سرزمین باتلاقی و خالی از سکنه و بسیار خوش آب و هوایی رسیدند که بعدها بنام چمخاله معروف شد.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر، می‌تونین از هتل ماندگار و هتل ستاره دریایی، که هردوشون از هتل‌ های ساحلی و خوب این شهر هستن، استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

در سفر به این شهر با کلی غذای خوشمزه روبرو میشین که یکی از اونا کبابه و در واقع چمخاله رو به  این کباب هاش میشناسن. کال کباب، باقلا قاتق، ماهی مالاتا، ترشی تره ،آلومسما ، خوتکا فسنجون، کولی قرابی و ... از غذاهای محلی دیگه این شهر هستن.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

مثل سایر شهرهای گیلان، حصیربافی،سفالگری، صنایع چوبی و ... از سوغات این شهر به حساب میاد. یکی از معروفترین سوغات این شهر، دیگی از جنس سفال به اسم گمج هست که در اون انواع غذاهای محلی طبخ میشه و طعم خوبی به غذاها میده.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر، ساحل ماسه‌ای زیباشه. رودخونه شهر هم بسیار زیبا و پرآبه.

نقشه چمخاله
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا چمخاله 375 کیلومتره، که این مسیر رو هم می تونین زمینی با ماشین شخصی خودتون یا اتوبوس برین، هم می‌تونین با هواپیما برین رشت، بعد از اونجا زمینی برین چمخاله.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از چمخاله ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر زیبای چمخاله، شهرهای لنگرود، لاهیجان، رودسر و منطقه حفاظت شده جواهردشت، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله چمخاله تا تهران 373 کیلومتر

فاصله چمخاله تا مشهد 1,037 کیلومتر

فاصله چمخاله تا تبریز 534 کیلومتر

فاصله چمخاله تا اصفهان 688 کیلومتر

فاصله چمخاله تا شیراز 1,171 کیلومتر

فاصله چمخاله تا بندرعباس 1,679 کیلومتر

فاصله چمخاله تا اهواز 1,023 کیلومتر

فاصله چمخاله تا زاهدان 1,847 کیلومتر