آشنایی با اسالم ویرایش مطلب
اسالم / Asalem

اسالم، یکی از شهرهای سرسبز و زیبای استان گیلان در شمال ایرانه. وقتی اسم اسالم میاد، ناخودآگاه همه به یاد جاده خاطره انگیز اسالم به خلخال میفتن، که یکی از زیباترین جاده های ایرانه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر می‌تونین از خونه‌های محلی و آپارتمان‌هایی که به گردشگرا اجاره داده می‌شن استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

از اونجا که اسالم یکی از شهرهای استان گیلانه، پخت غذاهای گیلانی در این شهر خیلی رواج داره و در سفر به اینجا با سفره ای از رنگ روبرو می شین که با انواع غذاهای شمالی، ترشی و مخلفات گیلانی تزئین شده.

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

یکی از استانهایی که متنوع ترین سوغات رو میشه در اون پیدا کرد، استان گیلانه که امکان نداره در سفر به این استان کسی دست خالی سفرش رو به پایان برسونه. در اسالم هم مثل سایر شهرهای گیلان، تنوع سوغات خوراکی و صنایع دستی زیاده اما سفال یکی از صنایع دستی هست که ساخت اون در اسالم خیلی متداوله. از ویژگی های سفال این شهر، بدون لعاب بودنش هست و سفالگران گیلانی به این دلیل از لعاب استفاده نمی کنن که به کارشون اصالت بیشتری بدن، اما در ساخت ظرف مخصوصی به اسم « گمج » استفاده از لعاب ضروریه که از لعاب سبز رنگ که با طبیعت گیلان سازگاری داره، استفاده میشه.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

اسالم چون از شهرهای سرسبز و دیدنیه شمال ایرانه، جاذبه های طبیعی زیادی داره، ولی از مهم‌ترین‌هاش می‌شه به جاده اسالم به خلخال، که یه جاده رویایی و فوق‌العادس، پارک جنگلی گیسوم، که بهشت شمال ایران معروفه و منطقه شکار ممنوع ناو اشاره کرد.

نقشه اسالم
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهترین فصل سفر به این شهر زیبا، فصل بهاره.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

بهترین راه سفر به اسالم سفر با ماشین شخصیه ، که می‌تونین از جاده زیباش هم استفاده کنین. اگه هم بخواین سفر هوایی داشته باشین می‌تونین با هواپیما برین رشت، بعد از اونجا زمینی برین اسالم. مسافت جاده ای تهران به اسالم 417 کیلومتره.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از اسالم ویرایش مطلب

بعد از تماشای زیبایی‌های این شهر،‌شهر های رشت، خلخال، تالش، پره سر، ماسال،‌ فومن و صومعه سرا، می تونن انتخابای خوبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشه. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله اسالم تا تهران 415 کیلومتر

فاصله اسالم تا مشهد 1,306 کیلومتر

فاصله اسالم تا تبریز 341 کیلومتر

فاصله اسالم تا اصفهان 730 کیلومتر

فاصله اسالم تا شیراز 1,213 کیلومتر

فاصله اسالم تا بندرعباس 1,721 کیلومتر

فاصله اسالم تا اهواز 1,065 کیلومتر

فاصله اسالم تا زاهدان 1,889 کیلومتر