آشنایی با اسدآباد ویرایش مطلب
اسدآباد / Asadabad

اسدآباد یکی از شهرهای استان همدان و مرکز شهرستان اسدآباده. تعدادی از ایل آذری، زمان سلجوقیان به این منطقه کوچ کردند و سپس نادر شاه افشار گروه دیگری از افشارها رو به این منطقه وارد کرد به همین علت به اسدآباد افشار هم معروفه. اسدآباد شهری‌ست که به فرمان سعدوقاص تقریباً در محل امروزی شهر، بنام سعدآباد بنا شده که همین اسدآباد فعلیه. این شهر زادگاه سید جمال‌الدین اسدآبادی هم هست.

 

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

این شهر فعلا هتلی واسه اقامت نداره و باید واسه اقامتتون از خونه‌هایی که به مسافرا اجاره می دن، استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

در اسدآباد هم مثل همدان پخت انواع آش و آبگوشت به واسطه سردسیر بودن خیلی رواج داره، و به خاطر داشتن سبزی‌های کوهی متنوع در دامنه کوه‌ها، مردم این شهرتمایل بیشتری به طبخ آش با این سبزها دارند که خواص خیلی زیادی هم داره. علاوه بر آش و آبگوشت می تونین کوفته همدانی ، تله کنجی، تاماشی و سرکوله رو که از غذاهای محلی استان همدان هستن رو در این شهر نوش جان کنین.

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

از اونجا که اساس‌ اقتصاد اسدآباد بر پایه کشاورزی، دامداری و تا حدودی ‌بر صنایع دستی استواره، بیشتر سوغاتش رو محصولات بدست آمده، تشکیل میده. انگور، سیب، آلو و زردآلو، هلو، گردو و بادام چند تا از این محصولات هستن. به جز این محصولات می تونین شیرمال، کماج، حلوا زرده و انگشت پیچ که از معروفترین سوغات استان همدان هستن رو هم از این شهر تهیه کنین. در اسدآباد صنایع دستی از جایگاه خوبی برخورداره که میشه به قالی، گلیم و جاجیم اشاره کرد.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

نقشه اسدآباد
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهار و تابستون فصول مناسب‌تری برای سفر به شهر اسدآباد هستن.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت جاده ای تهران تا اسدآباد حدود 374 کیلومتره، که می تونین با اتوبوس یا ماشین شخصی طی کنین. ایستگاه راه آهن نداره، برای سفر هوایی هم باید با هواپیما برین همدان، از اونجا زمینی برین اسدآباد.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از اسدآباد ویرایش مطلب

بعد از گشتن شهر اسدآباد، شهر های همدان و بهار، کوهستان الوند و منطقه حفاظت شده خان گرمز، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله اسدآباد تا تهران 370 کیلومتر

فاصله اسدآباد تا مشهد 1,245 کیلومتر

فاصله اسدآباد تا تبریز 587 کیلومتر

فاصله اسدآباد تا اصفهان 581 کیلومتر

فاصله اسدآباد تا شیراز 958 کیلومتر

فاصله اسدآباد تا بندرعباس 1,518 کیلومتر

فاصله اسدآباد تا اهواز 551 کیلومتر

فاصله اسدآباد تا زاهدان 1,686 کیلومتر

x