اطلاعات شهرتون رو کامل کنین

تجربه هاتون را با بقیه شریک بشین

عکس هاتون رو به ایرانگردی اضافه کنین

دوست دارین ناشناخته های ایران عزیز رو کشف کنین؟

ایرانگردی جاییه که می تونین جاهای دیدنی ایران رو ببینی و تجربیات را با بقیه به اشتراک بذارین
صفحه اختصاصی خودتون رو داشته باشین و جاهایی که دوست دارین رو معرفی کنین و با ایرانگردای دیگه در ارتباط باشین
شهرها استان ها جزایر ایران برترین جاذبه های توریستی تورهای داخلی
اراک

اراک یکی از کلان‌ شهرها و مرکز استان مرکزیِ ایران هستش که از نظر جغرافیایی از شمال به تفرش و فراهان، از شرق به قم، از جنوب به خمین و از غرب به خنداب محدود می‌شه. از نظر آب و هوایی هم ویژگی اقلیمی فلات مرکزی ایران رو داره، یعنی زمستوناش سرد و مرطوبه و تابستوناش گرم و خشک. از سده دوم اسلامی ناحیه بین همدان، ری و اصفهان عَراق نامیده شده بود که بعدها برای تمایز با عراق عرب،‌ اون رو عراق عجم نام‌گذاری کردن. عَراق معرب اراکه. اراک نسبت به بسیاری از شهرهای ایران، شهر جوانی محسوب می‌شه. این شهر در دوران قاجار بنیان شده و کمی بیش از دو قرن قدمت داره و بیشتر جاذبه های تاریخیش مربوط به دوران قاجاره. اراک، یکی از شهرهای صنعتی ایرانه، که از لحاظ گوناگونی محصولات صنعتی، نخستین از لحاظ وجود صنایع مادر، دومین و به طور کلی چهارمین قطب صنعتی کشور محسوب می‌شه. 

خلخال

خلخال، مرکز شهرستان خلخال و یکی از شهرهای زیبای استان اردبیله، که از نظر جغرافیایی، در 120 کیلومتری جنوب اردبیل قرار گرفته و از شمال به شهرستان کوثر، از شرق به‌ استان گیلان، از جنوب به استان زنجان و از غرب به شهرستان میانه محدود می‌شه. این شهر، چون تو یه منطقه کوهستانی قرار گرفته،‌ تابستونای معتدل و زمستونای خیلی سرد داره. این شهر، چشمه هاب آب گرم زیادی داره، که خیلی هاشون خواص درمانی دارن.  خلخال از مناطق قديمي و تاريخي استان اردبیله و طبیعت زیبا و دل انگیزی داره.

آبیک‎

آبیک یکی از شهرهای صنعتی و مهاجرنشین استان قزوینه که از لحاظ جغرافیایی در 59 کیلومتری جنوب شرقی قزوین قرار گرفته.
این شهر با وجود بناهای تازه ساز هنوز  هم بافت شهری-روستائی خودشو حفظ کرده.

کاشان

کاشان، مرکز شهرستان کاشان و یکی از تاریخی‌ترین شهرهای ایران، در استان اصفهانه، که در 220 کیلومتری جنوب پایتخت، یعنی شهر تهران واقع  شده. این شهر بین کوه های کرکس و کویر مرکزی ایران قرار گرفته و آب و هوای گرم و بیابانی داره. کاشان،‌ یکی از قدیمی‌ترین سکونت‌گاه های بشر در طول تاریخ،‌ یعنی تپه های سیلک رو در خود جای داده. علاوه بر اون باستان شناسان بر اساس جدید‌ترین یافته های این شهر، قدمتش رو بیش از 15000 سال،‌ یعنی به دوران پارینه سنگی نسبت می‌دن. در واقع می شه گفت کاشان جزو معدود شهرهائیه که بافت تاریخی خودش رو با دقت هر چه تمام تر حفظ کرده و کلی بنای تاریخی زیبا برای گردشگراش داره. سفر به این شهر و قدم زدن تو کوچه پس کوچه های قدیمیش، عین ورق زدن تاریخه. لذت سفر به این شهر و همراهی با تور کاشان رو از دست ندین.

یاسوج

یاسوج یکی از شهرهای لرنشین جنوب غربی ایران و مرکز استان کهگیلویه و بویراحمدِ، که مرکز شهرستان بویر احمد هم به حساب میاد. یاسوج به معنای منطقه‌ایه که داخلش گل های یاس زیادی وجود و رویش داره. این شهر از نظر جغرافیایی بین شهرهای سروک، در جنوب، اسلام آباد جلیل، در غرب، سی سخت در شمال و حسین خانی در شرق قرار گرفته. از نظر آب و هوایی هم تو منطقه اقلیم سردسیری قرار گرفته و آب و هواش معتدل رو به سرده و بیشتر ایام سال بارش برف و بارون داره. به دلیل بارش های فراوون این شهر از آب کافی برخورداره. یاسوج تپه های تاریخی‌ای مثل تپه شهدا و تپه خسروی  داره که قدمتشون به دوره هخامنشیان برمی‌گرده و اشیایی در آنها یافت شده که مربوط به سه هزار سال پیش قبل از میلاده. 

بندرانزلی

بندر انزلی، اولین و بزرگترین بندر ایران، در ساحل جنوبی دریای خزر، در استان گیلان هستش، که از لحاظ توریستی، اقتصادی و ورزشی، از شهرهای مهم کشور به حساب میاد. این بندر از شمال به دریای خزر، از شرق به خشکبیجار، از جنوب به تالاب بین المللی انزلی و از غرب به رضوانشهر محدود می‌شه. آب و هواش مثل همه شهرهای ساحلی معتدل و مرطوبه و از پرباران ترین شهرهای ایران محسوب می شه. این شهر در طول تاریخ همیشه با همین نام شناخته شده و همواره از شهرهای مهم تجاری بین ایران و اروپا بوده، تا جایی که در قدیم بهش دروازه اروپا هم می‌گفتن.

زنجان

زنجان، مرکز استان زنجان و از بزرگترین شهرهای شمال غرب ایرانه. واژه زنجان، تغییر یافته زنگان به معنی پربار و پرارزش هستش. از نظر جغرافیایی از شمال به شهرستان طارم و خلخال و میانه و از مشرق به سلطانیه و طارم و از جنوب به خدابنده و ایجرود و از غرب به شهرستان ماه‌نشان محدود می‌شه. از نظر آب و هوایی از شهر های چهار فصل ایرانه، که تنوع آب و هوایی داره و معمولا تابستونای معتدل و زمستونای سرد داره.

فیروزآباد

فیروزآباد، مرکز شهرستان فیروزآباد و یکی از شهرهای استان فارس هستش، که در 96 کیلومتری جنوب شیراز قرار گرفته. این شهر در ۳ کیلومتری محوطه باستانی گور (شهرگور) قرار داره، که از شهرهای مهم دوره ساسانی و اوایل اسلام بوده. در مورد پیشینه تاریخیش می‌شه گفت که به آخرین سال‌های حکومت پارتیان، یعنی زمان اردشیر بابکان برمی‌گرده. این شهر نخستین شهر گرد در جهان بوده و هم اکنون دایره ای بودن محدوده دژ کهن شهر با بکارگیری عکس های ماهواره ای کاملاً مشخصه. 

سایت ایرانگردی

همگردی؛ برای اولین بار راهنمای سفر به بیش از 300 شهر اصلی کشور را تهیه و در اختیار گردشگران و ایرانگردان قرار داده است. در سایت ایرانگردی همگردی؛ اطلاعات کاملی در مورد مکان های گردشگری، هتل و مراکز اقامتی، رستوران ها و کافه ها و مراکز خرید استان ها ، شهرها و روستاها به عنوان نقاط اصلی گردشگری ایران در قالب راهنماهای کاربردی سفر تهیه ارایه شده است. با استفاده از همگردی امکان خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و تورهای ایرانگردی و طبیعت گردی فراهم شده است و کاربران ما در اقصی نقاط ایران با اشتراک گذاری تجربیات روزانه خود به تکمیل اطلاعات کمک می کنند