اطلاعات شهرتون رو کامل کنین

تجربه هاتون را با بقیه شریک بشین

عکس هاتون رو به ایرانگردی اضافه کنین

دوست دارین ناشناخته های ایران عزیز رو کشف کنین؟

ایرانگردی جاییه که می تونین جاهای دیدنی ایران رو ببینی و تجربیات را با بقیه به اشتراک بذارین
صفحه اختصاصی خودتون رو داشته باشین و جاهایی که دوست دارین رو معرفی کنین و با ایرانگردای دیگه در ارتباط باشین
شهرها استان ها جزایر ایران برترین جاذبه های توریستی تورهای داخلی
چابهار

چابهار یکی از شهر‌های جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستانه، که به خاطر آب و هوای بهاری و معتدلش بهش "چهار بهار" میگن، یکی از مناطق آزاد هفت گانه ایران و تنها بندر اقیانوسی کشوره که در مجاورت دریای عمان و اقیانوس هند قرار گرفته. اینجا بهشت گمشده ایرانه و زیبایی های طبیعیش اونقدر زیاده که این منطقه رو جزء بی نظیرترین مناطق آزاد ایران کرده. علاوه بر این زیبایی ها به دلیل موقعیت راهبردیش از اهمیت تجاری و بازرگانی زیادی هم برخورداره.

جیرفت‎

جیرفت، مرکز شهرستان جیرفت و یکی از شهرهای جنوبی استان کرمانه، که در 235 کیلومتری جنوب کرمان قرار گرفته، وقتی وارد این شهر می‌شی با تابلوهایی مثل به شهر داشگاهی ایران خوش اومدین و جیرفت، مهد تمدن شرق، روبه رو می‌شین. این شهر حدود 20 دانشجو در حال تحصیل داره. از نظر آب و هوایی، از معدود نقاطیه که با وجود اینکه تو منطقه کویری قرار گرفته ولی آب و هواش خیلی متغیره و زمستونای برفی هم داره. در مورد پیشینه تاریخی این شهر می‌شه گفت، با توجه به آثار سنگی و کتیبه های آجری که در اون یافت شده، بیش از 7000 سال قدمت داره،  همچنین مطالعات و کاوش‌ها نشون می‌ده که جیرفت بزرگ ترین مرکز تجاری جهان بوده. شرایط مطلوب آب و هوایی در جیرفت و وجود انواع محصولات کشاورزی باعث شده بوده تمدنی در این منطقه شکل بگیره، که در دوره باستان بهشت جهان محسوب می‌شده.

زابل

زابل مرکز شهرستان زابل و یکی از شهرهای مرزی استان سیستان و بلوچستانِ که در جنوب شرق کشور عزیزمون ایران قرار گرفته. فاصله این شهر تا مرکز استان یعنی زاهدان، 213 کیلومتره. آب و هوای شهر هم، بیابانی و گرم و خشکه. این منطقه در زمان های بسیار دور جزء مهمی از ایران بزرگ بوده و در شاهنامه فردوسی به نام زابلستان یاد میشه. در دوره قاجار طبق معاهده پاریس به دلیل نفوذ انگلیسی ها قسمتی از آن، بنام " سیستان عامه " جدا شده و به افغانستان واگذار شده و " سیستان خاص " در ایران مانده. سیستان مهد و خاستگاه پهلوانان اساطیری ایران باستان، مانند رستم، سام و زال در شاهنامه فردوسی بوده و همچنین زادگاه سورنا، سردار سپاه ایران در دوره اشکانی که بر رومیان و فرمانده آنها کراسوس چیره شد و یعقوب لیث صفاری پس از 200 سال به حکومت اعراب در ایران خاتمه داد و زبان و دانش پارسی رو گسترش داد. محلی که امروزه زابل نامیده می‌شه، در گذشته زمین‌هایی با تپه‌هایی از سبزه زار ها و رسوبات دریایی بوده که قسمتی از اون در مسیر رودخونه هیرمند قرار داشته‌. کم کم با خشک شدن آب رودخونه یه آبادی تشکیل شد، که در سال 1314 هجری شمسی اسمش رو زابل گذاشتن. دریاچه هامون که از آن به عنوان مکان نگهداری نطفه زرتشت و ظهور مجدد او، یاد میشه و بزرگترین دریاچه آب شیرینِ که در زابل قرار داره.

 

دهلران

دهلران، مرکز شهرستان دهلران و یکی از شهرهای استان ایلامه، که بین شهرها، بیشترین مرز مشترک با کشور عراق رو داره. از لحاظ جغرافیایی،  در 230 کیلومتری جنوب ایلام قرار گرفته و از شمال به شهرستان آبدانان، از جنوب به کشور عراق، از شرق به استان خوزستان و از غرب به شهرستان مهران محدود می‌شه. در مورد پیشینه تاریخی این شهر می‌شه گفت، با توجه به تپه های باستانیش، به نظر می‌رسه بین 5000 تا 10000 سال قدمت داره و یکی از کهن‌ترین مناطق ایرانه.

الیگودرز

الیگودرز که شرق استان لرستان قرار گرفته چون تو ناحیه کوهستانی واقع شده، آب و هوای خیلی سردی داره و کلا از شهر های سردسیر و مرتفع ایرانه. از لحاظ جغرافیایی، از شمال با شهرهای خمین، محلات، اراک و از جنوب با شهرهای دزفول، فریدون شهر و کوهرنگ، از شرق با شهرهای داران، گلپایگان و خوانسار و از غرب و شمال غربی هم با شهرهای ازنا، دورود، شازند، بروجرد و خرم اباد در ارتباطه.

محلات

محلات از شهرهای استان مرکزیه و جز خوش آب و هواترین شهرهای ایران به حساب میاد. این شهر از لحاظ جغرفیایی از شمال به قم و آشتیان، از شرق به دلیجان، از جنوب به اصفهان و گلپایگان و از غرب به خمین و اراک محدود می‌شه. محلات به خاطر آب و هوای خوب، نداشتن آلودگی و مزارغ پرورش گل، لقب هلند ایران، بهشت افسانه ای و شهر گل ها رو به خودش اختصاص داده و رتبه اول رو از لحاظ تنوع تولید گل در کشور داره. در مورد تاریخچه این شهر هم می‌شه گفت در زمان هخامنشیان بخش کوچیکی از ایالت ماد به شمار می‌رفته‌.

گچساران (دوگنبدان)

گچساران، مرکز شهرستان گچساران و یکی اط شهرهای استان کهگیلویه و بویر احمد هستش، که در گذشته جزو استان خوزستان بوده. از لحاظ جغرافیایی،  از شمال به شهرستان کهگیلویه، از جنوب به شهرستان گناوه،  از شرق و شمال شرقی بهشهرستان ممسنی و از غرب به شهرستان بهبهان، محدود شده. نیمه شرقی این شهر، آب و هوای معتدل و خشک و نیمه غربی آب و هوای گرمسیرس و خشک داره. این شهر جاذبه های گردشگری زیادی داره که دیدنشون ارزشمنده. 

سایت ایرانگردی

همگردی؛ برای اولین بار راهنمای سفر به بیش از 300 شهر اصلی کشور را تهیه و در اختیار گردشگران و ایرانگردان قرار داده است. در سایت ایرانگردی همگردی؛ اطلاعات کاملی در مورد مکان های گردشگری، هتل و مراکز اقامتی، رستوران ها و کافه ها و مراکز خرید استان ها ، شهرها و روستاها به عنوان نقاط اصلی گردشگری ایران در قالب راهنماهای کاربردی سفر تهیه ارایه شده است. با استفاده از همگردی امکان خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و تورهای ایرانگردی و طبیعت گردی فراهم شده است و کاربران ما در اقصی نقاط ایران با اشتراک گذاری تجربیات روزانه خود به تکمیل اطلاعات کمک می کنند