اطلاعات شهرتون رو کامل کنین

تجربه هاتون را با بقیه شریک بشین

عکس هاتون رو به ایرانگردی اضافه کنین

دوست دارین ناشناخته های ایران عزیز رو کشف کنین؟

ایرانگردی جاییه که می تونین جاهای دیدنی ایران رو ببینی و تجربیات را با بقیه به اشتراک بذارین
صفحه اختصاصی خودتون رو داشته باشین و جاهایی که دوست دارین رو معرفی کنین و با ایرانگردای دیگه در ارتباط باشین
شهرها استان ها جزایر ایران برترین جاذبه های توریستی تورهای داخلی
آمل

آمل یکی از شهرهای تاریخی که در استان مازندران واقع شده و همچنین یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران ، قطب صنعت و قطب فرهنگی استان مازندران، پایتخت برنج ایران، یکی از قدیمی‌ترین مراکز یکجانشینی، از شهرهای مهم ترابری، کشاورزی، گردشگری و صنعتی ایران و از مهمترین شهرهای مرتبط به علم در تاریخ است. از لحاظ قدمت و پیشینه این شهر رو می‌شه یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران معرفی کرد که قدمتش به قبل از اسلام می‌رسه.پیشینه تاریخی شهر آمل به زمان مادها بر می گرده و در تاریخ نوشتاری نیز مانند شاهنامه از مراکز مهم اتفاقات بوده آمل زمانی پایتخت رسمی اشکانیان بوده و همچنین مورد علاقه شاه های صفویه.
بطوریکه بهش لقب پایتخت دنیای مسکون رو دادن..  این شهر جاذبه های گردشگری فراوونی از جمله قله دماوند که بلندترین قله ایران و خاورمیانه‌ست رو داره. و از لحاظ جغرافیایی با شهر بابل از شرق، از شمال با محمود آباد و دریای خزر و از غرب با چمستان همجواره و باتوجه به طبیعت بکر و بی نظیرآن یکی از شهرهای توریستی استان مازندرانه.

طبس‎

طبس، مرکز شهرستان طبس و یکی از شهرهای استان خراسان جنوبیه. این شهر قبلا جزو استان یزد بوده ولی از سال 91 به خراسان جنوبی ملحق شد. این شهر با وجود اینکه در حاشیه کویر ایران قرار گرفته، ولی به خاطر سرسبزی که داره،‌ لقب گلشن کویر ایران رو به دوش می‌کشه. دور بودن شهر طبس از شهرهای حاصل‌خیز و سختی راه کویر، جابه‌جایی هرگونه کالای فاسدشدنی به طبس را ناممکن ساخته و به این دلیل مردم طبس میوه و سبزی خود را در محل تولید میکنن. فراورده‌های صادراتی این شهر را نیز فراورده‌های خشک و فاسدنشدنی مانند گندم و غله بوده‌. در برخی نقاط پیرامون طبس برنجزارهایی وجود دارد و حتی برنج نیز به عمل می‌آید. همچنین  شهر طبس جاذبه های گردشگری بی‌نظیری داره که اون رو به یکی از شهرهای مهم و توریستی ایران تبدیل کرده. شهرستان طبس قدمتی سه هزار ساله در تاریخ خراسان داره و از لحاظ فرهنگی و گویشی شباهت‌های فراوانی با مردم استان خراسان رضوی داره. اولین اقوام ساکن طبس و در واقع اجداد طبسی‌ها دامدار و در غارهای مجاور چشمه سارها ساکن بودن که هنوز آثاری از آنان باقی مانده و شهر طبس در زلزله سال 1357 به کلی نابود و دوباره بازسازی شد. شهر طبس شهری در دل کویر با جاذبه های طبیعی بسیار زیبا و شگفت انگیز که در فصل بهار و پاییز گردشگران زیادی به این منطقه سفر میکنن.

دماوند

دماوند که مرکز بخش دماوند و یکی از شهرهای استان تهرانه، در 75 کیلومتری شرق تهران قرار گرفته و از ییلاقات خوب و زیبای تهران به حساب میاد. این شهر در سال 1295 شکل گرفته و جزو شهرهای خیلی تاریخی ایران به حساب نمیاد ولی طبیعت بکر و روستاهای زیبا و همین طور آرامش مطلقی که اینجارو فرا گرفته فوق العاده عالی و توصیف ناپذیره و برای سفرهای کوتاه مدت اطراف شهری به شدت پیشنهاد میشه. 

خرم آباد

شهر خرم آباد از نخستین سکونت گاه‌های مردم ایران به شمار می‌ره. غارهای مسکونی دره خرم‌آباد که از اون میشه به غارهای کنجی، یافته، پاسنگر، گراجنه و اشکفت قمری نام برد که حاوی آثار زندگی انسان غار نشین در دوره‌های موسترین، بارادوستی و زارزی بوده‌. بنابر تاریخ گذاری‌هایی از راه آزمایش رادیو کربن در غارکنجی در دره خرم‌ آباد قدمت آثار آنبه بیش از ۴۰ تا ۵۰ هزار سال پیش میرسه .خرم آباد،‌ بزرگترین شهر لرنشین و مرکز استان لرستان در غرب ایرانه که از نظر جغرافیایی، از شمال به شهرستان سلسله، از شمال شرق به شهرستان بروجرد، از شرق به شهرستان‌های دورود و الیگودرز، از جنوب به شهرستان اندیمشک و از غرب و جنوب غرب به شهرستان‌های دوره و پلدختر محدود می‌شه. از نظر آب و هوایی هم معتدل و نیمه مرطوبه و میزان بارندگیش‌ به خصوص تو فصل بهار زیاده. در مکان فعلی این شهر،‌ شهری به نام "شاپور خواست" که به دستور شاپور دوم، در زمان ساسانیان ساخت شده بوده وجود داشته،‌ که به هنگام حمله مغول به کلی نابود شده. در کل خرم آباد از شهر های توریستی ایرانه،‌ که آثار گردشگری و تاریخی متعددی داره، همچنین یکی از پایتخت‌های هزار اسپیان و آل حسنویه بوده. 

تکاب

تکاب، یکی از شهرهای استان آذربایجان غربیه، که از نظر جغرافیایی، از شمال به شهرستان چاراویماق، از جنوب به شهرستان‌های بیجار، دیواندره و سقز، از شرق به شهرستان ماه‌نشان و از غرب به شهرستان شاهین دژ و بوکان محدود شده‌. از لحاظ اب و هوایی، تابستونای معتدل و خشک و زمستونای سرد و برفی داره. در مورد پیشینه تاریخی این شهر می‌شه گفت،‌  این ناحیه مسکن اقوام باستانی لولوبی و گوتی بوده‌ و بعدها دولت ماننا در آن تشکیل شد واز سدهٔ ۷ ق م با تشکیل دولت ماد از مراکز مهم اقتصادی دولت ماننا و ماد به‌ شمار می‌رفته.

مرند

مرند، مرکز شهرستان مرند و یکی از شهرهای مهم و بزرگ استان آذربایجان شرقیه، که در 65 کیلومتری شمال غربی تبریز واقع شده. آب و هوای معتدل رو به سرد داره و از نظر جغرافیایی، از شمال به منطقه آزاد ارس، از شرق به ارسباران، از جنوب به میشو و شبستر و از غرب به آذربایجان غربی محدود می‌شه. مرند از شهرهای تاریخی ایرانه و تپه های باستانی رو در خود جای داده که بیش از 6000 سال قدمت داره.

فیروزآباد

فیروزآباد، مرکز شهرستان فیروزآباد و یکی از شهرهای استان فارس هستش، که در 96 کیلومتری جنوب شیراز قرار گرفته. این شهر در ۳ کیلومتری محوطه باستانی گور (شهرگور) قرار داره، که از شهرهای مهم دوره ساسانی و اوایل اسلام بوده. در مورد پیشینه تاریخیش می‌شه گفت که به آخرین سال‌های حکومت پارتیان، یعنی زمان اردشیر بابکان برمی‌گرده. این شهر نخستین شهر گرد در جهان بوده و هم اکنون دایره ای بودن محدوده دژ کهن شهر با بکارگیری عکس های ماهواره ای کاملاً مشخصه. 

سایت ایرانگردی

همگردی؛ برای اولین بار راهنمای سفر به بیش از 300 شهر اصلی کشور را تهیه و در اختیار گردشگران و ایرانگردان قرار داده است. در سایت ایرانگردی همگردی؛ اطلاعات کاملی در مورد مکان های گردشگری، هتل و مراکز اقامتی، رستوران ها و کافه ها و مراکز خرید استان ها ، شهرها و روستاها به عنوان نقاط اصلی گردشگری ایران در قالب راهنماهای کاربردی سفر تهیه ارایه شده است. با استفاده از همگردی امکان خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و تورهای ایرانگردی و طبیعت گردی فراهم شده است و کاربران ما در اقصی نقاط ایران با اشتراک گذاری تجربیات روزانه خود به تکمیل اطلاعات کمک می کنند