نوع ویزا:

توریستی

اطلاعات ویزا:
مدت اعتبار ویزا:
طبق تاریخ پرواز
مدارک:

اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 3 ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی فرم درخواست ویزا (از سایت سفارت دریافت نمائید) کارت ملی و شناسنامه 2 قطعه عکس رنگی 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش در صورتی که قبلا ویزای شنگن و یا ویزای کشور معتبر دیگری را دریافت کرده اید، کپی از آنها و مهر های ورود و خروج نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر سپرده بانکی گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام، سمت، میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد، به همراه فیش حقوقی (برای کارمندان و کارگران ) بیمه مسافرتی رزرو هتل و بلیط هواپیما سند مالکیت (در صورت وجود) پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی (برای صاحبان مشاغل) گواهی بازنشستگی (برای افراد بازنشسته) گواهی اشتغال به تحصیل (برای دانشجویان)

معرفی:

کشور مالت عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد و برای سفر به این کشور نیاز به ویزای شنگن دارید. حضور شخص متقاضی جهت مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت جهت دریافت ویزا الزامی می باشد. مالت در ایران سفارت ندارد ولی سفارت اتریش در ایران امور مربوط به ویزا مالت را انجام می دهد.

توضیحات:

مالت، جزو کشورهای محدوده شینگن می باشد. ویزای شنگن در 4 نوع صادر می شود: ویزای نوع A : ویزای ترانزیت است، یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد. ویزای نوع B: ویزای عبور است، یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و می تواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند. ویزای نوع C: ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند. ویزای نوع D: ویزای بلندمدت است، که معمولا تجار و بازرگانان از آن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند. توجه کنید که اگر بخواهید بیش از 90 روز در محدوده شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید، بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت، پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از 90 روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما 3 ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید، البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شنگن دریافت کنید. داشتن ویزای شنگن لزوما به معنی تضمینی جهت ورود به محدوده شنگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شنگن خود را از ایتالیا گرفته باشید، ولی از فرانسه وارد شنگن شوید، مقامات مرزی شنگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند. مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

شهرهای توریستی مالت:
ملیها
والتا
باغ باراکا | Barrakka Gardens
کلیسای بانوی ما از کوه کرمل ‏ | Shrine of Our Lady of Mount Carmel
هتل Grand Harbour