خیابان نوفل لوشاتو، شماره 66-64، روبروی سفارت ایتالیا | تلفن : 64094000
4 Avenue d'Iéna, 75016 Paris-16E-Arrondissement, France | تلفن : 0033140697900
نوع ویزا:

توریستی

اطلاعات ویزا:
قیمت:
60
مدت اعتبار ویزا:
طبق تاریخ پرواز
مدارک:

اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 3 ماه بیشتز از تاریخ ویزا درخواستی . فرم درخواست ویزا ( از سایت سفارت دریافت نمائید ) . کارت ملی و شناسنامه . 2 قطعه عکس رنگی 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش . در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج . نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر سپرده بانکی . گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام - سمت - میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی . ( برای کارمنداگ و کارگران ) . پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی . ( برای صاحبان مشاغل ) . گواهی بازنشستگی ( برای افراد بازنشسته ) . گواهی اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان ) . بیمه مسافرتی . سند مالکیت ( در صورت وجود ) .

معرفی:

این نوع ویزا کوتاه مدت می باشد. ویزای توریستی فرانسه به افرادی تعلق می گیرد که قصد سفر تفریحی به فرانسه یا دیدار با اعضای خانواده شان را دارند؛ مدت اعتبار ویزا سه ماه است و متقاضی باید زودتر از تمام شدن نود روز اقامت مجاز در فرانسه، خاک این کشور را ترک کند. برای ویزای توریستی فرانسه، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می گیرد. درخواست وقت ملاقات برای مصاحبه از طریق وب سایت سفارت انجام می گیرد و متقاضی باید بعد از ثبت درخواست خود، نسخه ی چاپ شده ی صفحه ی موردنظر را به همراه سایر مدارک در روز ملاقات به همراه داشته باشد.

توضیحات:

برای الصاق لیبل ویزا و مهرهای ورود و خروج به خاک فرانسه، گذرنامه شما بایستی حد اقل 2 صفحه کاملاً خالی از هرگونه مُهر داشته باشد. بر روی گذرنامه ای که بیش از 10 سال از تاریخ صدور آن گذشته شده باشد ویزا قابل الصاق نمی شود، حتی اگر گذرنامه فوق در زمان درخواست روادید معتبر باشد. -حضور شخص متقاضی در زمان تشکیل پرونده الزامی است، به استثناء کودکان زیر 12 سال -مقصد اصلی شما بایستی کشور فرانسه باشد، یعنی کشوری شنگنی که قرار است مدت بیشتری از سفر خود را در آنجا بگذرانید بایستی کشور فرانسه باشد. داشتن فرم درخواست روادید کاملاً پر شده و امضاء شده الزامی است. فرم درخواست روادید را می توانید از سایت سفارت فرانسه در ایران دانلود نمایید. دو نوع فرم درخواست روادید موجود است: فرم درخواست روادید کوتاه مدت (سفر و یا مجموعه سفرهای کمتر از 90 روز در طی دوره شش ماهه در ناحیه شنگن)؛ فرم درخواست روادید اقامت (اقامت بیش از 3 ماه و منحصراً در کشور فرانسه). فرم روادید رایگان می باشد.

شهرهای توریستی فرانسه:
لیون
پاریس
بوردو
کاخ ورسای | Palace of Versailles
قبرستان پرلاشز | Père Lachaise
رود سن | River Seine