x
  • عنوان قیمت از اقامت تاریخ نوع سفر آژانس

آشنایی با فرانسه

جمهوری فرانسه که در اروپای غربی واقع شده است با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد. بر اساس مساحت، فرانسه بزرگترین کشور اروپای غربی و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپاست. همین طور این کشور محبوب ترین مقصد توریستی در جهان شناخته شده است و طبق آمارهای گرفته شده حدود 83 میلیون بازدید کننده داشته است.
جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز 67 میلیون نفر است. مردمانش به زبان رسمی فرانسوی صحبت می کنند و نوع حکومت در این کشور نیز، جمهوری متحد است. حدود 64 درصد از مردم این کشور پیرو کاتولیک، 28 درصد بی دین و 3 درصد پروتستان هستند. فرانسه سرزمین فرهنگ و هنر، گل و گالری است. این کشور که در محافل رسمی با عنوان جمهوری فرانسه شناخته میشود، بر خلاف انتظار همگان، تنها قسمتی از آن در اروپا واقع شده و بخشی از سرزمین های وسیع که به این کشور تعلق دارند خارج از خاک اروپا قرار گرفته اند.

تاریخ

تاریخ فرانسه با حمله رومیان آغاز شد. کشوری که امروزه به نام فرانسه شناخته شده، یخشی از امپراطوری رم بود. سپس این کشور توسط رهبر فرانک ها به تصرف درآمد و اوضاع مملکت را به دست گرفت. بین سال های 1337 تا 1453، جنگ های معروف به جنگ های صدساله که بر سر مالکیت سواحل دریای مانش بود بین انگلیسی ها و فرانسوی ها رخ داد. در این جنگ فرانسه شکسن خورد و مناطق زیادی از کشورش به تصرف انگلیسی ها درآمد. اما بعد از چند جنگ پی در گی فرانسوی ها پیروز شدند و سرزمین های از دست داده را پس گرفتند. به علت جنگ هایی که این کشور داشته نژادهای متنوع به وفور دیده می شوند. فرانسه یکی از متنوع ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا از نظر نژادی است.

آرشیو تور مجری مستقیم فرانسه

مقصد
آژانس
نوع سفر
خصوصیات سفر
مشاهده بیشتر...
مدت اقامت (روز)
مرتب سازی