• عنوان قیمت از اقامت تاریخ نوع سفر آژانس

آشنایی با مالزی

کشور مالزی در قسمت جنوب شرقی آسیا قرار گرفته و از لحاظ جغرافیایی از دو قسمت کاملا مجزا جدا تشکیل شده است.
دو بخش متمایز مالزی از طریق دریای چین جنوبی از یکدیگر جدا شده که هر دو بخش غربی شبه جزیره مالزی و شرق مالزی، از دشت های مرتفع ساحلی برخوردارند و اغلب از تپه ها و کوهستان های جنگلی انبوه پوشیده شده اند.تنگه مالاکا که بین سوماترا و شبه جزیره مالزی قرار گرفته است، مهم ترین مسیر کشتیرانی جهان محسوب میشود. تمام ساکنان مالزی پیرو دین اسلام هستند و نوع حکومت در این کشور مشروطه سلطنتی فدرال است.
مردم مالزی در طول سال تعدادی روزهای تعطیلی و جشن دارند که بعضی از این تعطیلات جز تعطیلات عمومی فدرال و بقیه توسط خود ایالات به عنوان تعطیلات عمومی معرفی شده اند. مشهورترین روز تعطیل در مالزی "هاری مرداکا" روز استقلال این کشور است که در روز 31 اوت به یاد بود استقلال فدراسیون مالزی در سال 1957 به عنوان تعطیلات عمومی و فدرال این کشور محسوب می شود.

آداب و رسوم

چون نژادهای متنوعی در این کشور زندگی می کنند هر کدام از آن ها آداب و رسوم و هیمن طور فرهنگ خاص خودشان را دارند. مثلا مالایی ها با اینکه امروزه لباس غربی می پوشند اما همچنان برای برگزاری مراسم و جشن هایشان، لباس سنتی بر تن کرده و در مراسم ها شرکت می کنند. عید فطر، تولد پیامبر و اولین روز محرم از جشن های مهم مردمان این کشور است.
چینی ها نیز جشن های خاص خودشان را دارند. مثلا سال نو چینی معروف ترین است که طبق رسوماتشان به 15 روز کشیده و با جشن فانوس به اتمام می رسد. در این مراسم نیز چینی ها لباس سنتی بر تن کرده و در مراسم شرکت می کنند.
اکثر هدی های مالزی هندو هستند و جشن نور (دیوالی، دیپاوالی) از مهم ترین رسوماتشان است که در باتو کیو برگزار می کنند. گذشته از هندوها، سیکها نیز جشن وایساکی، یا سال جدید سیکها را برگزار می کنند.

آرشیو تور مالزی

مقصد
آژانس
نوع سفر
خصوصیات سفر
مشاهده بیشتر...
مدت اقامت (روز)
مرتب سازی