آشنایی با عراق

جمهوری عراق یا همان طور که ما می شناسیم عراق، در خاورمیانه قرار دارد و با کشورهای عربستان سعودی، کویت، اردن، سوریه، ایران و ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. پایتخت کشور عراق بغداد است و جمعیت 32 میلیونی آن به زبان عربی و کردی صحبت می کنند. حکومتشان جمهوری هست و واحد پولشان دینار.

تاریخ

شروع حیات و تمدن در عراق، به گذشته های دور و پیش از میلاد مسیح بر می گردد. زمانیکه سومریان، اکدی‌ ها و آشوری‌ ها در کنار دو رود مشهور دجله و فرات که سر آغاز تمدن‌ های باستانی بودند، مستقر شدند تا این کشور با تمدن و فرهنگی کهن شکل بگیرد. اما این کشور در طول تاریخ به بخشی از قلمرو هخامنشیان، سلوکیان، اشکانیان، ساسانیان، و امپراتوری روم تبدیل شده و برای سالیان دراز یا برای ایران بوده و یا برای حکومت عثمانی.
البته شاید پررنگ ترین و مهم ترین قسمت تاریخ عراق، به زندگی کردن شش امام شیعه و خاکسپاری آنان در شهر های نجف، کربلا، کاظمین و سامرا برمی گردد و همین باعث شده تا امروز مسلمانان از ایران و دیگر کشورها، برای زیارت حرم این امامان بزرگوار به عراق بیایند.
نقطه تاریکی نیز در تاریخ این کشور وجود دارد که آن جنگ تحمیلی رژیم صدام به مدت 7 سال با ایران بوده است که البته بعد از سقوط صرام حسین، روابط این دو کشور رونق پیدا کرد و در جریان حمله داعش به عراق، ایران از این کشور حمایت کرد.

آرشیو تور عتبات|تور اربعین|تور عراق|تور عتبات 97|همگردی

مقصد
آژانس
نوع سفر
خصوصیات سفر
مشاهده بیشتر...
مدت اقامت (روز)
مرتب سازی