• عنوان قیمت از اقامت تاریخ نوع سفر آژانس

آشنایی با روسیه

کشور روسیه بی شک یکی از زیباترین و پهناورترین کشورهای دنیاست که شمال اوراسیا قرار گرفته است. این کشور با 17 میلیون کیلومتر مربع وسعت، لقب وسیع ترین کشور جهان را به دست آورده است. سرزمینی زیبا و یخی که با 14 کشور اروپایی و آسیایی مرز زمینی دارد و با اقیانوس آرام شمالی، اقیانوس منجمد شمالی، دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک نیز دارای مرز آبی است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور مسکو است که با تنوع نژادی گسترده از روسی تا اکراینی و قراقی، جمعیتی حدود 143 میلیون نفر را تشکیل می دهند. به زبان روسی صحبت می کنند اما 27 زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری ها و مناطق خودگران این کشور رواج دارد.  با وسعتی که این سرزمین دارد، طبیعی است که جاذبه‌ های تاریخی و اکوتوریستی فراوانی هم داشته باشد. طبیعت زیبا، پوشش‌ های گیاهی متفاوت آن به همراه متروی مسکو، ساختمان‌ های هفت خواهر، مجسمه مایاکوفسکی، مجسمه‌های لنین و میدان سرخ باعث شده تا مورد استقبال توریست ها و جهانگردان بسیاری قرار بگیرد. 

تاریخ

تاریخ این کشور از گروه نژادی اسلاوهای شرقی آغاز می شود که نهایتا به روس ها، اکراینی ها و بلاروس ها تقسیم می شوند. در اصل هویت این کشور به قرون وسطی بر می گردد. این سرزمین با اولین دولت اسلاو شرقی شناخته شد. امپراتوری روسیه توسط پتر کبیر در سال 1721 تاسیس شد. اگر چه در سال 1613 سلسه رومانوف قدرت داشت و از رهبران قوی روسیه شناخته شده بود اما پتر پایه های امپراتوری را ساخت. به عنوان برخی از فعالیت های آن می توان از ساخت شهرهایی چون مسکو و سن پترزبورگ نام برد که بهترین معمارها از فرانسه و ایتالیا برای ساخت بناهای آن حضور داشتند. امپراتوری روسیه در اوایل قرن 18 به اوج خود رسید و بسیاری از چهره های نامدار مانند کاترین کبیر، تولستوی، پوشکین و داستایفسکی روشن شد. اواخر قرن 19 با بحران هایی روبه رو شد.
روسیه برای سال های طولانی یکی از قدرت‌ های جهانی بود تا اینکه در سال 1998 اتحاد جماهیر شوروی از هم فرو پاشید. البته این روزها روسیه در تلاش است تا جایگاه پیشین خود را دوباره به دست آورد. 

آداب و رسوم

روس ها همیشه هنگام حاضر شدن در خیابان چون بخشی از جامعه است، ظاهری مناسب و آراسته دارند. بیرون آمدن از منزل با لباس راحت حتی برای مدتی کوتاه، بسیار ناپسند است. مهم تر از آن طرز راه رفتن و رعایت چگونگی رفت و آمد در خیابان است. روس ها به کسانی که از کنارشان عبور می کنند با دقت نگاه نمی کنند چون خیره شدن به افراد و اشاره کردن با دست امری زشت و ناپسند است.
از دیگر رسومات روس ها سلام و احوالپرسی با آشنایان  است حتی اگر بر خلاف میل آنها باشد حتما باید این کار را انجام دهند.

آرشیو تور روسیه

مقصد
آژانس
نوع سفر
خصوصیات سفر
مشاهده بیشتر...
مدت اقامت (روز)
مرتب سازی