آشنایی با بلغارستان

بلغارستان، کشوری واقع در جنوب شرقی قاره اروپاست. این کشور زیبا از شمال با رومانی، از غرب با صربستان و از جنوب با یونان و ترکیه مرز مشترک زمینی دارد. این کشور حدود 7 میلیون نفر جمعیت دارد که هرساله 1 درصد از آن نیز کاسته می شود. می توان گفت که بلغارستان بیشترین رشد منفی جمعیت را در جهان دارد. مهم ترین صادرات این کشور اسانس گل رز است. همین طور شراب از دیگر اقلام مهم صادراتی کشور بلغارستان میباشد. جالب است بدانید بلغارستان، چهارمین صادر کننده شراب در جهان می باشد. 
جاذبه های بسیاری در این کشور وجود دارند که باعث جذب توریست ها و گردشگران می شوند. از جمله جاذبه های گردشگری در این کشور می توان به سواحل دریای سیاه و تفریحگاه های آن، بازدید از جاذبه های تاریخی و همین طور طبیعی اشاره کرد.

تاریخ

تاریخ این کشور به ۳۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد و اولین ساکنان این کشور اقوام ترک بودند و نام بلغارستان هم از بلغارهایی که از شمال دریای سیاه به اینجا مهاجرت کردند گرفته شده است. جنگ جهانی آغاز شد، بلغارستان با آلمان متحد شد تا مقدونیه را پس بگیرد اما در سال 1944 حکومتی کمونیستی در آن شکل گرفت تا اینکه در نهایت در سال 1990 حکومت سوسیالیستی در آن تصویب شد. فرهنگ آن ها نیز به خاطر ساکن شدن ترک ها در سرزمینشان ترکیبی از فرهنگ ترکی و اروپایی است و همین موضوع باعث جذاب تر شدن آن شده است. هرچند که این کشور در گذشته مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته، اما این روزها در حال رشد است و گردشگری نیز یکی از صنایعی است که به کمک اقتصاد آن برآمده است.

آرشیو تور بلغارستان

مقصد
آژانس
نوع سفر
خصوصیات سفر
مشاهده بیشتر...
مدت اقامت (روز)
مرتب سازی