• عنوان قیمت از اقامت تاریخ نوع سفر آژانس

آشنایی با ارمنستان

ارمنستان تنها کشور باقیمانده از 3000 سال پیش در نقشه های آناتولی است. این کشور با گرجستان، جمهوری آذربایجان، ایران و ترکیه مرز مشترک زمینی دارد و با جمعیتی بالغ بر 3 میلیون و 800 هزار نفر، در منطقه قفقاز واقع شده است. طبیعت، تاریخ، فرهنگ و معماری در این کشور ناب و دیدنی است. بخش‌ های زیادی از فرهنگ ارمنستان بر اساس جغرافیا، ادب، هنر و موسیقی ارمنی پایه‌ گذاری شده است.

تاریخ

ارمنستان بیش از 3000 سال قدمت دارد. ابتدا ارامنه در طول تاریخ در بخش وسیعی از کوه ها و دره های شرق آناتولی و قفقاز جنوبی (ارتفاعات ارمنستان)  ساکن شده اند. بسیاری از تاریخ کشور ارمنستان تحت سلطه قدرت های بزرگ منطقه صرف شده است. بخش های غربی این کشور برای مدت های طولانی تحت حکومت بیزانس یا عثمانی ها قرار داشت. همین طور بخش های شرقی این کشور تحت حاکمین فارس ها و روس ها بود. ارمنستان برای مدت طولانی جرئی از ایران بود و قسمتی از فرهنگ خود را از ایران باستان به ارث برده است.
 ارمنستان در جاده ابریشم قرار داشت از این رو ارمنی ها شبکه ای از جوامع تجاری از شرق آسیا به ونیز را ساختند. در نهایت با رشد ناسیونالیسم، ارامنه هزینه های سنگینی را برای دین و ثروتشان پرداخت کردند.

آداب و رسوم

ارمنی ها طبق رسومات خود جشن های بسیاری دارند. مهم ترین این جشن ها جشن درندز (آتش افروزی) نام دارد که این جشن میان ایرانیان (اقوام آریایی) به جشن سده شهرت دارد. ارمنی ها بعد از پذیرفتن مسیحیت این جشن را در قالب جشن های ارمنی درآرودند. این جشن در روز سیزدهم فوریه مصادف با بیست و چهارم بهمن ماه برگزار می‌شود. در این روز ارمنیان به کلیسا می‌روند. پس از به جا آوردن مراسم مذهبی ویژه آن روز شمع روشنی را از محراب کلیسا برداشته و به محوطه حیات کلیسا می‌روند و با آن شمع بوته‌ هایی که برای آتش افروزی گرد آمده می‌ افروزد.

آرشیو تور ارمنستان

مقصد
آژانس
نوع سفر
خصوصیات سفر
مشاهده بیشتر...
مدت اقامت (روز)
مرتب سازی