• عنوان قیمت از اقامت تاریخ نوع سفر آژانس

آشنایی با مکه

مکه یکی از مهم ترین شهرهای دنیاست که در کشور پادشاهی عربستان صعودی در شبه جزیره عربستان قرار گرفته. دور تا دور این شهر رو رشته کوه های حجاز پوشوندن و در واقع در دره ای بین این کوه ها واقع شده و آب و هوایی گرم و خشک داره. مکه به دلیل داشتن کعبه یا همان خانه خدا که قبله گاه تمام مسلمانان در سرسر دنیاست و همچنین به دلیل اینکه زادگاه پیامبر اسلامه، مقدس ترین شهر دنیای اسلام به حساب میاد. 
داستان به وجود کعبه از این قراره که زمانی که فرزند حضرت ابراهیم یعنی اسماعیل متولد می شه، ابراهیم به فرمان الهی همسرش هاجر و فرزندش اسماعیل رو به سمت مکه راهی می کنه و خودش به شام برمی گرده، این مادر و فرزند تو یه سرزمین خشک و بی آب می مونند و هاجر به خاطر تشنگی بیش از حد فرزندش، فاصله بین دو کوه صفا و مروه رو 7 بار طی می کنه و از خدا طلب کمک می کنه و بار هفتم به اراده خداوند چشمه آبی از زیر پای اسماعیل جاری می شه که چشمه زمزم نامیده می شه و به خاطر جاری شدن آب مردم در اون منطقه ساکن می شن و شهر مکه به وجود میاد. بعد ابراهیم هم به فرمان خدایش در آنجا کعبه رو می سازه. 
بنای 4 گوشه کعبه درون بزرگترین، زیباترین، آرامش بخش ترین و ایمن ترین مسجد اسلام یعنی مسجد الحرام قرار گرفته و در اونجا مسلمان ها جمع می شن و مراسم حج رو به جای میارند. این مسجد در صدر اسلام کوچکتر بوده و رفته رفته گسترده تر و زیباتر شده. بنابر آموزه‌های اسلام هر انسان و موجود زنده‌ای که وارد این مسجد بشه ایمنه و نباید به او هیچ آسیبی رسانده بشه. 
حج یکی از مهم ترین فروع دین اسلامه که هر مسلمانی که شرایط حج یعنی بلوغ، عقل، آزاد بودن و استطاعت مالی رو داشته باشه موظفه حداقل یک بار در طول عمرش در دهه اول ماه ذی الحجه به شهر مکه سفر کنه و مراسم حج، که شامل یک سری اعمال نیایشی می شه رو به جا بیاره. حج سه نوع تمتع، قرآن و افراد رو داره که حج قرآن و افراد وظیفه ساکنین مکه ست، ولی حج تمتع به عهده مسلمانان سراسر دنیاست. مراسم حج تمتع شامل احرام در مکه، وقوف در عرفات، وقوف در مشعر الحرام، سنگ زدن به جمره عقبه در منا، قربانی، تراشیدن سر یا تقصیر در منا، طواف حج، نماز طواف، سعی بین صفا و مروه، طواف نساء، نماز طواف نساء، بیتوته در منا و رمی جمرات سه گانه (زدن سنگ به شیطان درر روز یازدهم و دوازدهم. همچنین اشخاصى که شب سیزدهم در منىٰ ماندند روز سیزدهم هم باید رَمْى جمرات کنند) می شه. 
حج عمره هم که محدود به زمان خاصی نمی شه و در کل ایام سال می شه انجامش داد، شامل اعمال احرام، طواف کعبه، نماز طواف، سعی و تقصیر می شه. 

مقصد
آژانس
نوع سفر
خصوصیات سفر
مشاهده بیشتر...
مدت اقامت (روز)
مرتب سازی