طبیعت گردی ماسوله، سقالکسار و قلعه رودخان

آدرس: ایران - تهران - تهران ابتدای خیابان بهشتی ، چهارراه قصر ، جنب دانشکده خبر ، پلاک ۳۲ ، واحد ۳

0.00/10 براساس 0 رای
تمام شده
۶۲۸
بار این صفحه دیده شده

تاریخ و مدت برنامه: ۱۳۹۵/۰۳/۱۴ تور یک ونیم روزه

قیمت: ۱۲۸.۰۰۰ تومان

ساعت و محل حرکت: ۱:۰۰ بامداد – میدان آزادی مقابل فروشگاه رفاه

استان و منطقه تور: استان گیلان؛ ماسوله،دریاچه سِقالِکسار و قلعه رودخان

فعالیتهای تور: بازدید و گشت و گذار در دریاچه سقالکسار، دیدار از روستای پلکانی ماسـوله، قلعه تاریخی روستای رودخان، قایق سواری (در صورت تمایل)

درباره تور: ماسوله، یکی از نقاط تاریخی، سرسبز و خوش آب و هوا در شمال ایران با هوای مه آلود، تابستانهای خنک و زمستانهای پر برف می باشد. ماسوله، یکی از خوش آب و هواترین نقاط ایران است که هر ساله پذیرای ده ها هزار گردشگر داخلی و خارجی می باشد. دریاچه سقالکسار در استان گیلان و واقع در روستای سقالکسار در شمال کشورمان ایران در استان گیلان است و رودخان نام قلعه ای می باشد متعلق به دوران سلجوقیان که بر فراز ارتفاعات جنگلی شهرستان فومن در روستای زیبای رودخان ساخته شده و ۲.۵ هکتار مساخت و ۶۵ برج و بارو و دیواری به طول ۱۵۰۰ متر دارد.
دریاچه سِقالِکسار در استان گیلان و واقع در روستای سقالکسار در شمال کشورمان ایران در استان گیلان و ۱۵ کیلومتری جنوب شهر رشت و در حد فاصل آقاسید شریف تا جیرده قراردارد. آب دریاچه از ریزش های جوی و چشمه ساران منطقه تامین میشود. ارتفاع دریاچه از سطح دریا ۶۴ متر، طول دریاچه در حدود ۶۰۰ متر و عرض آن ۵۰۰ متر است. واژه سقالکسار به معنای محل آب خوردن پرندگان است. در گذشته پرندگانی مانند لک لک و سار به این روستا می آمدند و از چشمه ی موجود در آن آب می خوردند به همین خاطر این روستا سقالکسار نامیده شده است. مساحت این دریاچه ۱۵ هکتار می باشد.
رودخان نام قلعه ای می باشد متعلق به دوران سلجوقیان که بر فراز ارتفاعات جنگلی شهرستان فومن در روستای زیبای رودخان ساخته شده و ۲.۶ هکتار مساخت و ۶۵ برج و بارو و دیواری به طول ۱۵۰۰ متر دارد. دژ رودخان یا قلعه حسامی نام قلعه ای تاریخی می باشد که در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر فومن در استان گیلان واقع است. برخی از کارشناسان، ساخت قلعه را در دوران ساسانیان و هم زمان با حمله عرب ها به ایران دانسته اند. این قلعه با ۲٫۶ هکتار مساحت در ارتفاعات روستای رودخان قرار دارد. دیوار قلعه با ۱۵۰۰ متر طول و در آن ۶۵ برج و بارو قرار گرفته است. فاصله مستقیم قلعه تا شهر ماکلوان ۲۵ کیلومتر، تا ماسوله ۴۵ کیلومتر و تا شفت ۲۰ کیلومتر می باشد. اما از مسیر اصلی و آسفالته مسافت قلعه تا فومن ۲۵ کیلومتر، تا ماکلوان تقریباً ۳۵ کیلومتر و تا ماسوله ۶۰ کیلومتر می باشد.این قلعه در ارتفاعی بین ۶۶۵ تا ۷۱۵ متر از سطح دریا واقع شده و در کنار آن رودخانه ای با همین نام جاری است.

اطلاعات تور
از تهران
تاریخ 14 خرداد 1395
شبکه های اجتماعی: گوگل پلاس طبیعت گردی ماسوله، سقالکسار و قلعه رودخان اینستاگرام طبیعت گردی ماسوله، سقالکسار و قلعه رودخان
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.