دشت دریاسر

آدرس: ایران - مازندران - تنکابن

9.55/10 براساس 11 رای
۳۱۰۵۴
بار این صفحه دیده شده

دشت دریاسر تنکابن یکی از زیباترین مناطق شمال ایرانه که در قسمت جنوبی شهر تنکابن و در منطقه دوهزار قرار داره. این دشت بین ۴ کوه محصور شده. از سمت جنوب غربی کوه الموت، بلندترین کوهی است که این دشت را احاطه کرده است. در حقیقت این دشت مرزی است که پوشش سبز و جنگلی شمال ایران را به پوشش برفی و یخچالی کوه الموت متصل می کنه.
سطح این دشت در فصل بهار پر از گل های زرد رنگی می شه که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنه. از جالب ترین ویژگی های این دشت اینه که در کف آن ده ها چشمه وجود داره و آب از میان سبزه ها به بیرون میاد بطوریکه در فصل بهار که آب زیاده به سختی مکان خشکی رو میشه در دشت پیدا کرد.
این منطقه بی نظیر رو “بهشت اردیبهشت ایران” می نامند.
در صورت خوب بودن هوا (شبها معمولا هوا اگر ابری نباشد البته هوا خیلی سرد است)، می توان به بیرون رفت و آسمان را برای مدت های مدیدی نگاه کرد و لذت برد.
مسیر دسترسی به دشت دریاسر تنکابن:
پس از رسیدن به شهر تنکابن در غرب استان مازندران، مسیر "جاده دوهزار" را دنبال کرده تا به دو راهی ای به نام "دوراهی امامزاده قاسم" برسید. در سمت چپ جاده مسیری به سمت دره می رود که انتهای آن به روستای "عسل محله" خواهد رسید. پس از آن باید حدود یک تا یک و نیم ساعت کوهپیمایی کرده و بعد از عبور از تپه ها و چشمه های بین راه به دشت دریاسر برسید.

9.6
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
12
مرتب سازی بر اساس:
x