اقامتگاه بوم گردی خانه امینی

آدرس: ایران - یزد - یزد محله فهادان، کوچه شیخ احمد، جنب کوچه آب انبار

-/10 براساس 0 رای
۳۱۱
بار این صفحه دیده شده

اقامتگاه بوم گردی خانه امینی در بافت تاریخی شهر یزد و در محله فهادان واقع شده و قدمت آن متعلق به دوران قاجار است. این خانه دو طبقه دارد و کاملا سنتی ست. برخلاف سایر خانه های بومی و سنتی، در حیاط این خانه تخت های سنتی وجود ندارد بلکه از تالار این بنا بعنوان چایخانه سنتی استفاده و از مهمانان پذیرایی میشود. حوض بزرگی در وسط حیاط قرار دارد که دور تا دور آن را باغچه های پوشیده از درختچه های سرسبز احاطه کرده و زیبایی و نشاطی را به فضای سنتی این اقامتگاه افزوده است.
اقامتگاه خانه امینی ۱۴ اتاق و یک اتاق شاه نشین دارد و در مجموع دارای ۱۲ تخت است. سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی و حمام بصورت عمومی و خارج از اتاقها قرار دارند و امکان استفاده از اینترنت نیز برای مسافران فراهم شده است.
این خانه بومی به بیمارستان سیدالشهدا یزد و مراکز درمانی دیگر بسیار نزدیک است و همچنین اگر قصد بازدید از اماکن تاریخی نزدیک به اقامتگاه را دارید میتوانید از خانه لاری ها، زندان اسکندر و بازار های سنتی یزد دیدن کنید.
خانه لاری ها از خانه های قدیمی مربوط به دوران قاجار و متعلق به محمد ابراهیم لاریدر بافت تاریخی یزد است که در نزدیکی اقامتگاه خانه امینی قرار دارد و یکی از خانه های اعیانی آن زمان محسوب میشده و در گوشه و کنار آن آثار هنر و تمدن ایرانی از جمله گچ بری و آینه کاری های قدیمی به چشم میخورد. این خانه یکی از اماکن گردشگری و توریست گردی یزد به شمار می آید و مکان مناسبی برای آشنایی توریست ها با هنر و معماری ایرانی ست.
اقامت برای کودکان زیر ۵ سال رایگان میباشد و برای افراد ۵ تا ۱۲ سال نیم بها میباشد.

5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.