هتل و رستوران سنتی شبستان اردکان

آدرس: ایران - یزد - اردکان یزد - اردکان میدان شهدا.میدان ۱۵ خرداد، خیابان شهید قانعی، میدان سنگ روبروی آسیاب دزک

10.00/10 براساس 1 رای
۱۶۸۴
بار این صفحه دیده شده

اقامتگاه بوم گردی شبستان اردکان ، خانه ای تاریخی و مربوط به عهد قاجار می باشد که تا قبل از سال ۱۳۵۷ مسکونی و مشهور به خانه طباطبایی بوده است. این خانه در سال ۱۳۹۶ به عنوان بومگردی و رستوران شبستان اردکان تغییر کاربری داد.

با گذر از کوچه پس کوچه های بافت قدیم اردکان ، در مقابل آسیاب دژگ با یک خانه سنتی با درب های دو لنگه چوبی روبرو می شوید که روی سر در کاشی فیروزه ای آن نام مجموعه اقامتی پذیرایی شبستان حک شده است. با ورود به آن، یک هشتی سنتی گرمی را می بینید که سمت چپ آن به حیاط بومگردی رستوران شبستان اردکان یزد ختم می شود.

حیاطی دنج و مستطیلی که با درهای چوبی اتاق های سنتی خود بین دیوارهای کاهگلی گچ کاری شده و تالاری بلند بالای بادگیر دار، تخت ها و میز و صندلی های چوبی را در بر گرفته است و با آب نمایی زیبا، روح خانه را شکل داده اند تا با پوش بلند حیاط، مکانی مفرح برای لذت از غذاها و نوشیدنی های رستوران و چایخانه سنتی هتل رستوران سنتی شبستان اردکان را فراهم کنند.

در سمت چپ حیاط، چند پله آجری زیرزمینی، ورودی یک پایاب بدون آب و کاملا سنتی می باشد که تمام دیوارها، سقف ضربی و کف آن با آجرهای قدیمی برآمده، پوشیده شده و اتاقک نشیمنی بسیار خنک و دنج با فرش و پشتی ترمه را فراهم کرده است تا مهمانان بتوانند، نهایت لذت را از این سفر زماندر زمان، در اقامتگاه بوم گردی شبستان اردکان ببرند.

۶ اتاق های ۳ دری اقامتگاه بوم گردی شبستان اردکان که جمعا ظرفیت استراحت ۱۷ نفر را فراهم میکند ، تلفیقی از سنت و مدرنیته با تاقچه های ترمه پوش و درهای چوبی شیشه رنگی می باشند که سازنده خوابی رویایی در دل کویر برای میهمانان عزیز این خانه هستند.

اینترنت، آرایشگاه مردانه، پرسنل آداب دان، سرویس ایرانی- فرنگی، پارکینگ اختصاصی، خشکشویی و تلویزیون از جمله خدمات رفاهی و امکانات عالی بومگردی رستوران شبستان اردکان می باشند.

جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی نزدیک به هتل رستوران سنتی شبستان اردکان شامل موزه مفاخر ، موزه فرش ، بافت تاریخی اردکان، کوچه آشتی کنان، مسجد جامع، گنجینه قنات،دربندهای بسیار زیبا ، زیارتگاه پیر سبز چک چک، روستای تاریخی خرانق، آسیاب دژگ ، کمپ کویرنوردی زرین،آتشکده شریف آباد ،دخمه شریف آباد ،زیارتگاه پیر سبز هریشت ... می شود. 

 


در هنگام اقامت در شهر تاریخی اردکان می توانید از تورهای یزدگردی ارزان قیمت و تورهای کویر نوردی ارزان و با کیفیت استفاده نمایید.       

دسترسی به اماکن مهم از اقامتگاه بوم گردی شبستان اردکان

موزه مردم شناسی اردکان :

۸ دقیقه

زیارتگاه پیر سبز چک چک

۳۰ دقیقه ۴۲ کیلومتر

زیارتگاه پیرسبز هریشت

۱۰ دقیقه ۱۵ کیلومتر

آتشکده شریف آباد

۷ دقیقه

روستای خرانق :

۶۱ دقیقه ۸۰ کیلومتر

خانه افضلی اردکان :

ق دقیقه

خانه خالو میرزا عقدا ( هتل سنتی خالو میرزا ) :

۳۵ دقیقه ۲۵ کیلومتر

خانه تقدیری و گنجینه قنات اردکان :

۱۰ دقیقه

عصارخانه سنتی شاغلام اردکان :

۱ دقیقه

مجموعه گردشگری و اکو کمپ ریگ زرین اردکان RIGEZARIN ECO CAMP :

۷۰ دقیقه ۱۲۵ کیلومتر

شبکه های اجتماعی: اینستاگرام هتل و رستوران سنتی شبستان اردکان
10.0
شما هم رای بدهید
دسترسی به مترو: ندارد
پارکینگ: رایگان
فضای بازی کودکان: ندارد
اینترنت: رایگان
تحویل در محل: رایگان در محدوده
فضای باز: ندارد
موسیقی زنده: دارد
ATM: ندارد
فضای VIP: دارد
دسترسی به BRT: ندارد
دسترسی به تاکسی: دارد
کارت خوان: دارد
دسترسی به اتوبوس: دارد
سرویس: کافی شاپ
خدمات آنلاین:رزرو، اطلاع رسانی
رزرو: حضوری
جای پارک: به راحتی
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.