اقامتگاه بوم گردی زرآباد الموت

آدرس: ایران - قزوین - قزوین الموت، روستای زرآباد، محله کولن، کوچه حسینی

-/10 براساس 0 رای
۷۱۳۷
بار این صفحه دیده شده

زرآباد روستایی در شمال شهرستان قزوین و در منطقه الموت بخش رودبار الموت می باشد. این روستا در نزدیکی دریاچه اوان واقع شده است. روستای زرآباد به واسطه داشتن درخت چنار خونبار معروف است. دراطراف زرآباد روستاهای اوان، زواردشت و ازگنین قرار گرفته اند. اهالی زرآباد به زبان تاتی صحبت می کنند.
اقامتگاه بومگردی زرآباد در باغی به مساحت ۲۰۰۰ متر با زیر بنای ۱۸۰ متری، شامل دو اتاق کاملاً قدیمی با قدمت ۸۰ سال می باشد که به فضای اتاقها یک سالن اضافه شده است که کاملا متناسب با ساخت قدیمی روستا میباشد .
مصالح به کار رفته در اقامتگاه از خشت، گل، چوب وسنگ میباشد. طراحی داخل اقامتگاه بصورت بومی و محلی می باشد که برای تزیینات دکوراسیون داخلی آن از وسایل قدیمی استفاده شده است. اقامتگاه با نمد، گلیم، جاجیم مفروش شده و نکته جالب در ساخت اقامتگاه دست ساز بودن آن هست که تماما توسط آقای حسینی (مالک اقامتگاه) انجام گرفته است. همچنین سرو صبحانه، نهار و شام کاملا محلی و از محصولات ارگانیک روستا میباشد.
این اقامتگاه به صورت ویدیو کنفرانس توسط آقای رئیس جمهور در مورخه ۷/۷/۱۳۹۵ افتتاح گردید و درمورخه ۱۳/۷/۱۳۹۵ نیز توسط آقای حضرتی ها مدیر کل سازمان میراث استان قزوین به صورت رسمی افتتاح شد.

5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
2
مرتب سازی بر اساس: