اقامتگاه بوم گردی سنتی ناصریه

آدرس: ایران - اصفهان - خور خیابان کاشانی، پلاک ۷۰

-/10 براساس 0 رای
۳۵۴۵
بار این صفحه دیده شده

بنای عمارت اقامتگاه ناصریه در اواخر دهه ی سی شمسی در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع با طراحی معمار سرشناس فرانسوی آندره گدار تماما از خشت خام ساخته شده است. این ملک متعلق به محمد ناصر غلامرضایی شاعر،نویسنده و بنیانگذار اولین دبیرستان دخترانه و پسرانه خور و بیابانک بوده و اسم اقامتگاه ناصریه هم برگرفته از اسم ایشان است. مرمت بنا از سال٩٠ آغاز و در سال ٩٤به پایان رسید و در همین سال اقامتگاه فعالیت خود را در زمینه بومگردی آغاز کرد. اقامتگاه دارای ۹ اتاق، امکان پخت انواع غذاهای سنتی، چایخانه و فروشگاه صنایع دستی است.
آندره گدار معمار و باستان شناس شهیر فرانسوی که از مهم ترین کارهای اجراشدهٔ وی می توان به موزهٔ ایران باستان در تهران، کلاه فرنگی حافظ در شیراز، مدرسهٔ ایرانشهر در یزد و بنیان گذاری دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران اشاره نمود.
از جاذبه های پیرامونی اقامتگاه می توان به نزدیکی به دریاچه نمک، شنزارهای طلایی کویر مصر، قلعه تاریخی روستای گرمه، سرو ایراج، برج های دیده بانی دوران سلجوقی مهرجان، آسیاب آبی و بقعه عرفای مهرجان، قلعه ۲۰۰۰ ساله بیاضه، دیوان خانه اردیب، آب گرم معدنی روستای آبگرم و ... اشاره نمود

شماره تلفن:
شبکه های اجتماعی: اینستاگرام اقامتگاه بوم گردی سنتی ناصریه تلگرام اقامتگاه بوم گردی سنتی ناصریه
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.