اقامتگاه بوم گردی باغ گلها

آدرس: ایران - فارس - ارسنجان‎ فلکه انار، سمت چپ، کوچه گلخانه، باغ گلها

-/10 براساس 0 رای
۲۲۴۴
بار این صفحه دیده شده

ارسنجان سومین شهر ایمن خاورمیانه در فاصله ۴۶ کیلومتری آرامگاه کورش کبیر و در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی شیراز قرار دارد. اسم اولیه این شهرستان ارسنگان بوده که از دو بخش ارسن به معنای خوش آب و هوا و گان به معنای جا و مکان تشکیل شده; بعد از یورش اعراب به ایران و تغییر زبان ایرانیان نام این شهر به ارسنجان تغییر یافته است. این شهر دارای درختان کهنه بنه، الوک، انجیر کوهی وگز می باشد و همچنین گیاهانی چون جاشیر، آویشن کوهی، برگ پهن، کنگر، قارچ کوهی، پونه و نعنای وحشی و بسیاری از این قبیل در این منطقه فراوان یافت می شود. از گیاهان دارویی در این منطقه می توان به: بادرنجبویه، به لیمو، نعنا فلفلی و سرخار گل که دارای خواص دارویی بی نظیر می باشد اشاره کرد.پیرامون ارسنجان را جنگلهای سر سبز بناب و کوههای سربلند با مناظر زیبا احاطه کرده است.
همچنین حلوای سین محلی این منطقه مخصوص فصل پاییز و زمستان می باشد که زبان زده خاص و عام بوده; علاوه بر این آب نبات سنتی دارچین و زنجبیلی از طعم دهنده های بی نظیر این شهرستان است.
اگر به بناهای تاریخی علاقه دارید می توانید از تک درخت( مروارید سبز)، تل کاخ، پیر باصفا، ایوان قدمگاه، غار ضحاکو، باغات و جنگلهای سرسبز بناب و تنگ شکن و چشمه سارهای دریاچه طشک و چشمه شیرخون بازدید کنید.

شماره تلفن:
شبکه های اجتماعی: تلگرام اقامتگاه بوم گردی باغ گلها
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.