روستای گردشگری ابوالعباس

آدرس: ایران - خوزستان - باغ ‌ملک‎ ۷ کیلو متری باغملک

-/10 براساس 0 رای
۲۷۷۴
بار این صفحه دیده شده

دهستان ابوالعباس در شرق شهرستان باغملک در کوه های منگشت از رشته کوه های زاگرس واقع شده است.
وجود کوه های سر به فلک کشیده پوشیده از درختان متنوع بلوط، بن، کلخنگ و چشمه سارهای پر آب و عبور رودخانه ابوالعباس از وسط دهستان زیبایی های این روستای گردشگری را صد چندان کرده است.
همچنین روستای ابوالعباس دارای باغ های انبوه انار و انگور و شالیزارهای زیبایی است که در اطراف روستا وجود دارند و چشم انداز بسیار زیبایی را به نمایش می گذارند. آب و هوای روستای ابوالعباس بسیار مطلوب و کوهستانی است. ابوالعباس دارای آثار تاریخی فراوان موبط به دوره های مختلف تاریخی است.
از جمله آثار تاریخی روستای ابوالعباس باغملک قلعه اقبال، مسجدی مربوط به دوران صفوی، آسیاب های نهنگ و پلنگ و همچنین قنات های تاریخی، بیاره ها و آسیاب ها و قنات های گوناگون که جزو سازه های آبی تاریخی است در این روستا واقع اند. در باغملک و روستاهای اطراف آن سازه های آبی تاریخی فراوانی وجود دارد که متاسفانه هیچ یک از این سازه ها در فهرست آثار ملی به ثبت نرسیده اند و دلیل عمده آن کمبود نیروی متخصص و امکانات و اعتبارات لازم است. بیشتر مناطق روستاهای گردشگری باغملک چون روستای ابوالعباس از کمبود امکانات رنج می برند و حتی امکانات اولیه مانند سرویس های بهداشت و یا جایی برای اسکان گردشگران وجود ندارد.
از سوغات های محلی منطقه ربات و روستای ابوالعباس باغملک می توان رب انار، ترشی نارونگ، روغن حیوانی، انار و عسل طبیعی را نام برد.

5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.