قلعه مازیار

آدرس: ایران - تهران - فشم بزرگراه شهید بابایی- شرق، میدان لشکرک (میدان قائم)، جاده فشم، ۳ کیلومتر بعد از سه راهی اوشان، روستای امامه

-/10 براساس 0 رای
۱۵۰۲
بار این صفحه دیده شده

در شمال شرقی روستای امامه و در ارتفاعات مشرف به دره ای که به «باغ تنگه» شهرت داره، بقایای قلعه ای قدیمی وجود داره که به قلعه امامه یا قلعه مازیار معروفه.با توجه به نمونه سفال های پیدا شده از سطح و پیرامون قلعه امامه، قدمت اون حداقل به دوره اوایل اسلام می رسه. در کتاب های تاریخی اومده که پیشینه تاریخی این قلعه مربوط به قرن سوم هجری (حدود ۱۱۰۰ سال پیش) هست و متعلق به یک حکمران محلی به اسم مازیار بوده.قلعه امامه یا قلعه مازیار تحت شماره ۳۹۷۲ در تاریخ ۱۰ مهرماه ۱۳۸۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
برای رفتن به این قلعه می تونین از طریق بزرگراه شهید بابایی- شرق و یا مسیرهای جایگزین، خودتون رو به میدان لشکرک (میدان قائم) برسونید و از اونجا وارد جاده فشم بشین. بعد از حدود ۱۵ کیلومتر رانندگی (۳ کیلومتر بعد از سه راهی اوشان)، تابلوی روستای امامه در سمت راست جاده رو می بینین. از سر جاده تا میدان امامه بالا حدود ۷ کیلومتر راه در یک جاده کوهستانی و پیچ در پیچ در پیش دارید. کمی قبل از ورود به روستا، به یک سه راهی می رسید که مسیر مستقیم (خیابان گلزار) شما رو به مرکز روستا و میدان امامه بالا میرسونه و راه سمت چپ (۲۵ متری مهرچال) شما رو به باغ تنگه و بعد از اون به جاده راحت آباد می رسونه.

5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.