میدان ترافالگار | Trafalgar Square

آدرس: انگلستان - لندن ۵ Trafalgar Square، London WC۲N ۵NJ، UK

-/10 براساس 0 رای
۴۹۰۷
بار این صفحه دیده شده

میدان ترافالگار یکی از اصلی ترین و مشهورترین میدان های لندنِ که در مرکز آن واقع شده و از جاذبه های توریستی شهر به شمار میاد. این میدان در ۱۸۴۵ ساخته شده و به مناسبت بزرگداشت پیروزی دریابد نلسون در نبرد ترافالگار چنین نام گذاری شده. از ساختمان ها و بناهای یادبود معروف لندن همچون نگارخانه ملی لندن، کلیسای سنت مارتین-این-د-فیلدز و ستون نلسون در اینجا قرار دارن و گردشگران رو به خود جذب می کنن.
از دیگر عوامل معروفیت میدان ترافالگار وجود حوضچه و فواره هاییِ که میان آن قرار گرفته و مکان مناسبی رو برای استراحت و آرامش بازدیدکنندگان به وجود آورده. کبوتران نیز دیگر عامل معروفیت میدان بودن که بازدیدکنندگان برای دانه دادن به آنها به اینجا می آمدن اما به دلیل آلودگی و نازیبایی ناشی از فضولات این پرندگان و تهدید سلامتی انسان، دانه دادن به آنها ممنوع شد و شیوه های گوناگونی مثل استفاده از پرندگان شکاری دست آموز به خدمت گرفته شد تا مانع از بازگشت کبوتران به میدان ترافالگار بشه و امروزه تنها تعداد کمی از کبوتران تو این میدان مشاهده میشن.
در ضمن بسیاری از جشن ها، بزرگداشت ها، گردهمایی ها، اعتراضات و راهپیمایی های سیاسی و غیر سیاسی هم تو این میدان صورت می گیره.

5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
3
مرتب سازی بر اساس: