موزه مادام توسو | madame tussauds museum

آدرس: انگلستان - لندن ۳۵ Marylebone Rd، Marylebone، London NW۱ ۵LS، UK

-/10 براساس 0 رای
۱۳۸۷۹
بار این صفحه دیده شده

مادام توسو نام موزهٔ مشهوریِ که مرکزش تو شهر لندن قرار داره. در این موزه تندیس های مومی افراد مشهور و تاریخ ساز، ساخته و نگهداری می شه. این موزه توسط مادام توسو در سدهٔ هیجدهم میلادی پایه گذاری شد. موزه های «مادام توسو» یکی از دیدنی های شهرهای مهم جهانِ. تندیس های مومی از افراد مشهور چنان به واقعیت شبیهن که حیرت بازدیدکنندگان رو بر می انگیزه.
توریست هایی که به لندن، آمستردام یا برلین سفر می کنن، برای دیدن موزه مادام توسو از لحظاتی پیش از بازشدن درهای موزه، جلوی ورودی صف می کشن. نگاه های کنجکاو و علاقه مند منتظرن تا به دیدن چهره های سرشناس هالیوود یا دنیای موسیقی و مد و سیاست برن و کنارشون عکس های یادگاری بگیرن. در این میان بازدیدکنندگان مشتاق چنان غرق در دنیای ستارگان می شن و به دنبال عکس گرفتن هستن که کمتر به تندیس مومی بانویی سالخورده توجه می کنه که گوشه ای جای گرفته و شاهد این هیاهوست؛ بانویی به نام «مادام توسو» که دویست و پنجاه سال پیش چشم به جهان گشود و به جایی رسید که هیچ کس فکرش رو هم نمی کرد.
مادام توسو به همراه پسرانش تا هنگام مرگش در سن ۸۹ سالگی نمایشگاه تندیس های مومی رو اداره می کرد. آخرین تندیسی که پیش از مرگ تموم کرد پرتره ای از خودش بود.

شماره تلفن:
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس: