موزه های کاپیتولین | Musei Capitolini

آدرس: ایتالیا - رم Via delle Tre Pile، ۲، ۰۰۱۸۶ Roma، Italy

-/10 براساس 0 رای
۲۰۱۲
بار این صفحه دیده شده

موزه های کاپیتولین، مجموعه ای از سه ساختمانه که طرحشون رو میکل آنژ ریخته و روی تپه کاپیتولین واقع شدن. تاریخ این موزه ها به سال ۱۴۷۱ میلادی برمی گره، هنگامی که پاپ سیکستوس چهارم، چند پیکره برنزی رو به شهر هدیه کرد، مجموعه به تدریج بزرگ و بزرگتر شد تا امروز که تعداد زیادی از مجسمه های روم باستان، کتیبه ها و آثار قدیمی دیگر، آثار هنری قرون وسطی و رنسانس و مجموعه ی بزرگی از سکه ها و جواهرات قدیمی رو در خود جای داده. این موزه ها رو شهرداری رم اداره می کنه. موزه های کاپیتولین یکی از جاذبه های گردشگری روم و دیدنیهای ایتالیاست. داستان به وجود اومدنش این بوده که پاپ سیکستوس چهارم، در سال ۱۴۷۱، تعدادی از مجسمه های برنزی رو که برای مردم باارزش بودن به بالای تپه کاپیتولین رم برده و اونجا در معرض دید مردم قرار میده. ساختمون موزه از ۳ ساختمون اصلی تشکیل شده که از طریق یک گالری زیرزمینی به همدیگه راه دارن و یکی از ساختمونا در قرن ۱۲، یکی در اواسط قرن ۱۶ و سومی در قرن ۱۷ ساخته شده.
موزه کاپیتولینی همه روزه از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۹:۳۰ بازه. به جز روزهای ۲۴ و ۳۱ دسامبر که ساعت تعطیلیش ۱۴ هست و روزهای ۱ ژانویه، ۱ می و ۲۵ دسامبر که موزه تعطیله.
برای افراد معلول هم تمهیداتی در نظر گرفته شده. مثلا برای معلولان حرکتی، بالابر و ویلچر موجوده، برای ناشنوایان، ویدئوهایی برای پخش میشه که در اون به زبان اشاره صحبت میشه و زیرنویس ایتالیایی داره و برای نابینایان هم، کتیبه ها و کتاب ها و نوشته ها به خط بریل موجوده.
درضمن اگر شخص معلول، بیمه باشه، بلیت موزه برای خودش و شخص همراهش رایگانه.

شماره تلفن:
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.