خیابان شانزه لیزه | champs elysees

آدرس: فرانسه - پاریس ۳۲-۳۴ Av. des Champs-Élysées، ۷۵۰۰۸ Paris، France

-/10 براساس 0 رای
۹۰۴۲۲
بار این صفحه دیده شده

شانزه لیزه یکی از خیابان های معروف و زیبای پاریسه. این خیابان که از میدان مارشال دوگل تا میدان کنکورد ادامه داره خیابان اعیان نشین و یکی از اصلی ترین معابر در شهر پاریس به حساب میاد. این خیابان به اندازه ای زیباست که خود فرانسوی ها شانزه لیزه رو زیباترین خیابان جهان می دونن. خیابان شانزه لیزه با زیبایی فراوان، کافه تراس های معروف و فروشگاه های لوکس یکی از معروف ترین خیابان های جهانه. معنی شانزلیزه «دشت الیزه» است و کاخ الیزه نیز در نزدیکی این خیابان قرار گرفته. الیزه در اساطیر یونان به معنی بهشتِ. این خیابان فوق العاده دیدینی از میدان کنکورد آغاز می شود تا میدان شارل دوگل امداد دارد و صد البته که طاق خارق العاده دیدنی نصرت را نیز در خود جای داده است. شانزه لیزه به خاطر داشتن رستوران های فوق العاده، کافه های دنج و زیبایی وصف نشدنی خود همواره مورد توجه تورهای مسافرتی و گردشگران تور یک روزه قرار گرفته است.
این خیابان زیبا تا سال ۱۶۱۶ خیابانی معمولی بود تا اینکه همسر یکی از پادشاهان وقت تصمیم گرفت که با کاشت درخت های بلند در دو طرف خیابان به شانزه لیزه فضایی زیبا و خاص بدهد. این خیابان در سال ۱۸۲۸ به یکی از سنبل های فوق العاده ی پاریس تبدیل و روزانه توسط توریست ها و تور مسافرتی داخلی و خارجی مورد بازدید قرار می گیرد.
شانزه به عنوان زیباترین خیابان در کل جهان شناخته می شود و با جذابیت های بصری فوق العاده ی خود طاق نصرت، ورودی موزه ی لوور و همچنین باغ های زیبای Tuileries را در خود جای داده است.شانزه لیزه طولی برابر با ۱۹۰۰ متر دارد و پهنای آن ۷۰ متر است. اگر به خرید اجناس لوکس و گران قیمت علاقه دارید لازم است که از خیابان معروف مونتین در شانزه لیزه نیز دیدن کنید. این خیابان محل تجمع برندهای معروفی چون پرادا، دیور و شانل است و هر روزه توسط تورهای مسافرتی مورد بازدید قرار می گیرد.

5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
19
مرتب سازی بر اساس: