برج ایفل | Eiffel Tower

آدرس: فرانسه - پاریس Tour Eiffel، ۵ Avenue Anatole France، ۷۵۰۰۷ Paris، France

-/10 براساس 0 رای
۵۰۵۲۴
بار این صفحه دیده شده

ایفل برجی فلزی در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریسه. برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می شه، پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته شده ترین بناها در دنیاست.
ساخت این برج در سال ۱۸۸۷ آغاز و در ۳۱ مارس ۱۸۸۹ به پایان رسید. در آغاز برج ایفل برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد ولی پس از ساخت این بنا مورد قبول همگان واقع نشد و ۳۰۰ نفر که در بین آنها میشه از امیل زولا، گی دو موپاسان، شارل گارنیه و هم چنین الکساندر دوما نویسنده شهیر فرانسوی نام برد، به ساخت آن شدیداً اعتراض کردند.
ساخت برج ایفل دو سال و دو ماه طول کشید. ۸۵۰ نفر در ساخت آن کار کردن. این برج از ۱۸ هزار و ۳۸ قطعه ساخته شده و برای اتصال آن ها از ۲ و نیم میلیون پیچ مهره و میخ پرچ استفاده شده. ارتفاع برج ۳۲۴ متره که در زمان خود مرتفع ترین برج جهان بوده.
نام برج ایفل از نام سازنده اش گوستاو ایفل گرفته شده. به طور حتم این برج نماد بی چون و چرای فرانسه است و هر ساله تعداد بیشماری از گردشگران را در قالب تورمسافرتی راهی پاریس می کند. بهترین زمان برای تماشای برج ایفل شب ها است. چراکه با تاریکی هوا چراغ های برج روشن شده و منظره ای رویایی و فوق العاده را به وجود می آورد. این امکان در اختیار گردشگران تورمسافرتی قرار داده شده که با پرداخت هزینه ای نه چندان گران با آسانسور به بالای برج بروند و منظره ی زیبای پاریس را از فراز این سازه ی فلزی عظیم تماشا کنند. این تجربه به طور حتم یکی از لذت بخش ترین جنبه های تورمسافرتی شما به پاریس خواهد بود. پس بهتر است که شانس بالا رفتن از برج را از دست ندهید. از این گذشته می توانید از نواحی برج نیز دیدن کنید. بلوار منتهی به برج مملوء است از رستوران های فوق العاده و کافه های دنج. می توانید بنا بر تمایل از آنها بازدید نمائید. اگرچه گالری های هنری دیگر جذابیت هایی هستند که بعد از بازدید از ایفل می توانند برایتان سرگرم کننده باشند و تجربه ای فوق العاده از تورمسافرتی به فرانسه را برای شما بسازند.

شماره تلفن:
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
62
مرتب سازی بر اساس: