no-map

جنگل توسکستان

آدرس: ایران - گلستان - علی آباد کتول بین گرگان و سمنان

-/10 براساس 0 رای
۵۱۴۰
بار این صفحه دیده شده

جنگل توسکستان بدون تردید از زیبا ترین جنگل های ایران است. این جنگل در جنوب شرقی گرگان واقع است. روستایی با همین نام در ابتدای این جنگل قرار دارد.جاده ای آسفالته از میان آن می گذرد که انتهای آن شاهرود می باشد.
مسیر این جاده مناظری خواهید دید که قابل وصف نیست ! این جاده مسیری پرپیچ و خم را طی می کند تا این که به بالا ترین نقطه خود ،یعنی منطقه جهان نما برسد. هرچند این جاده پیچ هایی دارد که هر راننده ای را اولین بار دچار ترس خواهد نمود. اما مناظر دلکش آن و هوای مطبوع ، نسیمی از بهشت به گونه هایتان می نوازد. این جنگل میان دو رشته کوه واقع است که رودخانه ای پرآب از میان آن می گذرد.
هرچه جاده را از میان جنگل به سمت بالا بپیماییم ، درختان تنک تر می شوند به گونه ای که وقتی به جهان نما می رسیم ، پوشش گیاهی تغییر چشمگیری می کند.درختان توسکا کم کم جای خود را به درختان ارس می دهند. حداقل اختلاف دما از پایین جنگل تا نقطه جهان نما ۱۵ درجه سانتیگراد است.بنابر این در زمستان به هیچ وجه نمی توان در منطقه جهان نما توقف کرد. البته اگر برف و یخ بگذارد که ما به بالای کوه برسیم. تابستان هوای منطقه بسیار مطبوع و حتی کمی سرد است. اما می توان در زیر یکی از درختان شگفت انگیز ارس برای ساعاتی آرمید.البته پس از ساعتی اختلاف دما را احساس خواهید کرد. از منطقه جهان نما تا شاهرود تقریبا جاده سرازیر می شود

5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
2
مرتب سازی بر اساس:
x