کتابخانه آیت الله ایروانی

آدرس: ایران - تهران - تهران خیابان مولوی، نرسیده به چهارراه وحدت اسلامی، کوچه دولت آبادی، کوچه حاج حسن، پلاک ۱

-/10 براساس 0 رای
۲۳۷۶
بار این صفحه دیده شده

به عنوان یکی از مراکز ویژه منطقه شرق، در منزل مسکونی مرحوم آیت الله ایروانی از مراجع،به مساحت دارای کتابخانه با ظرفیت ۸۰۰۰ جلد کتاب با موضوعات مختلف است
سالن ساختمان فرهنگخانه سنتی و قدیمی بوده و زیباییهای خاصی را به لحاظ معماری سنتی ایرانی و اسلامی داراست.
کتابخانه آیت الله ایروانی با بیش از ۱۴ هزار جلد کتار در محدوده مرکزی شهر تهران واقع شده است. وجود کتاب های کم نظیر تخصصی شیعه و قر آن های نفیس از جمله مزیت های کتابخانه آیت الله ایروانی نسبت به مراکز دیگر به شمار می رود.
کتابخانه آیت ا... ایروانی با مساحت ۱۳۰ متر مربع به ارایه خدمت می پردازد و بخش های مختلف آن قابل دسترسی برای همه افراد است. در این کتابخانه ۱۴۲۵۶ جلد کتاب در زمینه های متنوع مذهبی، کودک و نوجوان،فلسفه،روانشناسی دینی، علوم اجتماعی، زبان ،علوم نظری، تکنولوژی، هنر،ادبیات، تاریخ و جغرافیا، تست و کمک درسی و۲۰ عنوان نشریه و روزنامه موجود است. تعداد اعضای این کتابخانه به ۳۰۰۰ نفر می رسد، که بین ۳ تا ۷۰ سال سن دارند.
کتابخانه آیت ا... ایروانی در منطقه دوازده شهرداری تهران در سال ۱۳۸۲ تاسیس شد و زیر نظر خانه فرهنگ آیت ا... ایروانی به فعالیت می پردازد.
برگزاری مسابقات مختلف کتابخوانی،کارگاه آشنایی با کتابخانه،سبد کتاب خانواده،مسابقات مقاله نویسی ،کارگاه های تست زنی، روش های صحیح مطالعه و ایستگاه روزنامه خوانی هم جزو فعالیت های این مرکز است.
ساختمان کتابخانه آیت الله ایروانی ، میراث فرهنگی دوره قاجاریه بوده و زیبایی های خاصی را به لحاظ معماری سنتی ایرانی و اسلامی داراست .
در این کتابخانه نمایشگاه هایی از تازه های کتاب برگزار می شود. وگفت وگو با نویسنده ی اثر و معرفی سایر آثارش از برنامه های ویژه این کتابخانه است.
علاقمندان می توانند با ارایه کپی کارت ملی و دو قطعه عکس و حق عضویت از امکانات این کتابخانه استفاده کنند.
این مرکز دارای سالن اجتماعات، سایت کامپیوتر و کلاس های آموزشی، هنری و زبان است.
همه روزه ۸ الی ۱۹ به جز ایام تعطیل.

شماره تلفن:
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
x