روستای شکرآب

آدرس: ایران - تهران - فشم ۱۰ کیلومتربعد از ده آهار ، واقع در ارتفاع ۲۸۰۰ متری البرز، ده شکرآب

4.00/10 براساس 1 رای
۱۴۴۷۲
بار این صفحه دیده شده

شکر آب همان طور که از اسمش پیداست، سرزمین آب های شیرینه. دهکده ای ۸۰۰ ساله در بین کوه های البرز، نزدیک تهران. آبشار بسیار زیبا و داستان های اسرار آمیز این محل شما رو به حیرت خواهد انداخت.
چراهگاه ۵۰۰ ساله آن در پای کوه از یک طرف و امامزاده ۸۰۰ ساله آن از سوی دیگر گردشگرای زیادی رو به خودش جذب می کنه. حتما برای یک بار هم شده به این ده برین و از نزدیک جاذبه هاشو تماشا کنین.
آبشار شکرآب در نزدیکی روستای آهار در میان دره ای سرسبز و دیدنی واقع شده است. شکرآب باغستانی است ییلاقی و باصفا در غرب دره آهار که چند قنات و چشمه آب از جمله چشمه برفی شکرآب بر زیبایی های آن افزوده است. روستای شکرآب و مسیرهای غربی آن که منتهی به شهرستانک است، محلی برای سیاحت و شکار شاهان قاجار نیز بوده است.
برای حرکت به سمت آهار از تهران، باید راهی جاده لشگرک شوید و مسیر این جاده به سمت فشم را در پیش بگیرید. بعد از گذر از حاجی آباد و اوشان به روستای آهار می رسید. البته راه سخت تری هم برای رفتن به آهار هست و علاقه مندان به کوهنوردی می توانند آن را انتخاب کنند و آن هم رفتن به قله توچال به وسیله تله کابین یا پای پیاده و سپس طی کردن مسیر دامنه شمالی توچال و رسیدن به آهار است، البته مسیر دوم کمی طولانی است و از قله توچال تا روستای آهار حدود هفت ساعت پیاده روی نیاز دارد. در این منطقه می توانید جاذبه هایی مثل آبشار شکرآب، امامزاده طاهر شکرآب، آبشار ده تنگه، قلعه تاریخی دختر و قلل مرتفع مثل قله قلعه دختر، سی چال، توچال و قزقونچال را ببینید.

4.0
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
5
مرتب سازی بر اساس: