هتل باغ پهلوان پور | Pahlavanpur Garden

آدرس: ایران - یزد - مهریز خیابان مطهری

9.33/10 براساس 6 رای
۳۷۹۰
بار این صفحه دیده شده

قدمت باغ پهلوان پور به اواخر دوره قاجار برمی گرده و متعلق به یکی از تجار یزدی به نام علی پهلوان پور بوده. این باغ از بناهای مهم فرهنگی تاریخیه که طبیعت، هنر و معماری رو در کنار هم داره و به دلیل روان بودن آب از داخل آن دارای جاذبه خاصیه، این آب از قناتی مشهور به حسن آباد سرچشمه می گیره.
مساحت باغ ۵ هکتاره که شامل یک مجموعه ورودی، ساختمان کوشک یا شربتخانه در بخش مرکزی، بنای زمستانخانه در بخش غربی، برج گلین در جنوب شرقی و اصطبل، انبار وکارگاههای قالی بافی و ریسندگی در بخش جنوبی واقع شدن. سبک معماری این باغ ترکیبی از معماری کوشکی و حیاط مرکزیه و درختان چنار در دو طرف جوی اصلی باغ قرار دارن. ساخت کوشک مربوط به دوره قاجاره که در سه سطح (دو طبقه و نیم) طراحی شده.
این بنا در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۶۳۳۴ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده و نکته مهم دیگه اینه که این باغ به همراه باغ دولت آباد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیدن.
سوییت های باغ با ساختار سنتی به همراه امکانات به روز آماده پذیرایی از گردشگران می باشد. باغ سنتی پهلوان پور دارای ۱۰ سوئیت است که ۳ باب از این سوئیت ها دارای نارنجستان (حیات خلوت) می باشد.

9.3
شما هم رای بدهید
ستاره هتل: 2
تعداد نظرات کاربران
5
مرتب سازی بر اساس:
x