نمایش هملت

آدرس: ایران - تهران - تهران خیابان اندرزگو (قیطریه)، شرق به غرب، روبروی بلوار کاوه، خیابان احمدی، خانه موزه استاد عزت الله انتظامی

0.00/10 براساس 0 رای
تمام شده
۲۸۴
بار این صفحه دیده شده

نمایش هملت، یکی از نمایش های پرطرفدار در کشورهای اروپای مرکزی به شمار می رود که بارها در تئاتر ملی این کشورها به روی صحنه رفته است. تاثیر این نمایش در فرهنگ کرواسی به حدی بوده که عبارت "مردوش سفلی" به عنوان نمادی اجتماعی برگرفته از این نمایش به معنای "جهل و بدویت فرهنگی در ناکجاآباد" وارد فرهنگ لغات کرواسی شده است. در حال حاضر این نمایش در تئاترهای ملی زاگرب، سارایوو و بلگراد به عنوان رپرتوار ثابت در حال اجرا می باشد. این نمایش همچنین در کشورهای آلمان، سوئد، لهستان و چک و اسلواکی نیز به روی صحنه رفته است.
نویسنده: ایوو برشان
مترجم و کارگردان: مهرداد خامنه ای
بازیگران: (به ترتیب الفبا) المیرا پارسا (میله پولیزا معروف به پولیه، رئیس تشکیلات محلی جبهه خلق در نقش پولونیوس)، حنانه جعفری نژاد (ماچاک، دبیر هیئت رئیسه تعاونی در نقش له یرتیز)، فاطمه سعدی (یوتسه اشکوکیچ معروف به ماریا، جوان روستایی در نقش شاهزاده هملت)، لیلی شجاعی (آندریا اشکونسه، معلم تبعیدی روستا و کارگردان نمایش)، محمد شفائی (مایکاچه معروف به میرکو، قهوه خانه دار روستا در نقش ملکه گرترود)، مریم صیاد مقدم (شیمورینه معروف به شیمه، راوی و تحلیل گر نمایش)، طهورا کریم خانی (ماته بوکاریتسه معروف به بوکاره، مدیر تعاونی و دبیر تشکیلات محلی حزب کمونیست در نقش شاه کلاودیوس)، محمدمصطفی ملک (مارکو پسر میله پولیزا، در نقش اوفیلیا)، الهه موذن (از روستاییان)، شیوا نائری (از روستاییان)
ساعت اجرا: ۱۹
مدت زمان: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
بهای بلیط: ۲۰۰۰۰ تومان

تاریخ از 18 مرداد 1395 الی 05 شهریور 1395
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.