جشنواره میراث معنوی تهران قدیم

آدرس: ایران - تهران - تهران خیابان ۱۵خرداد، چاله میدان

10.00/10 براساس 1 رای
تمام شده
۶۵۲
بار این صفحه دیده شده

این جشنواره از ۱۶ اسفند تا ۱۶ اردیبهشت ماه ۹۴ برگزار می شود.
احیای میراث معنوی و ناملموس؛ باورها، اعتقادات و آداب و رسوم، آیین های سنتی، سبک زندگی طهران قدیم و فرهنگ قدیم همچون قناعت، صرفه جویی و پیوند فرهنگ جدید با فرهنگ قدیم از جمله اهداف برگزاری جشنواره «میراث فرهنگی معنوی طهران قدیم» می باشد .
«با ما به عودلاجان بیایید»، «بزرگداشت پروین اعتصامی»،«بزرگداشت نوروز» و «بزرگداشت فردوسی» از جمله موضوع های این جشنواره است که هر یک از این عناوین برای معرفی فرهنگ و آداب و رسوم طهران قدیم یک هفته را به خود اختصاص داده است.
در هفته «با ما به عودلاجان بیایید» (۱۶ تا ۲۰ اسفندماه) محورهای تاریخی و فرهنگی محدوده امامزاده یحیی(ع) و امامزاده محمد(ع)؛ بازارچه نواب، حمام نواب، حوزه علمیه معمار و معمار باشی و آیین های سنتی طهران قدیم؛ سبزه آرایی، غذاهای ایرانی و چیدن سفره هفت سین به شهروندان و ساکنان این منطقه معرفی می شود.
هفته دوم این جشنواره به «بزرگداشت پروین اعتصامی» اختصاص دارد و بازدید از خانه پروین اعتصامی، محله قدیمی عودلاجان، سرای کاظمی و اجرای شاهنامه خوانی و نقالی از جمله برنامه های این هفته است.
این جشنواره برای معرفی آداب و رسوم نوروزی ۵ تا ۱۱ فروردین ماه، به بزرگداشت نوروز اختصاص دارد.
جشنواره«میراث فرهنگی معنوی طهران قدیم» ۱۲ تا ۱۶ اردیبهشت ماه با موضوع بزرگداشت فردوسی برگزار می شود.
اردیبهشت ماه ۹۴ همایش «نماهای سنتی» با هدف معرفی ویژگی های بناهای تاریخی و بررسی کالبدی بافت تاریخی طهران برگزار می شود.
این جشنواره شامل کارگاه های هنری، نمایش های آیینی، گردشگری، مسابقات و بازی های بومی خواهد بود که در دو نوبت صبح از ۱۰ الی ۱۲ و بعدازظهر از ساعت ۱۶ الی ۱۸ به اجرا درمی آید.
این برنامه به صورت رایگان در محدوده منطقه ۱۲ برگزار می شود.

تاریخ از 01 فروردین 1394 الی 16 اردیبهشت 1394
شماره تلفن:
10.0
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.