“ارکستر چکاوک” در تالار وحدت

آدرس: ایران - تهران - تهران خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار

-/10 براساس 0 رای
تمام شده
۱۰۵۸
بار این صفحه دیده شده

کنسرت ارکستر چکاوک به سرپرستی رضا شایسته ، و با همراهی استاد میلاد کیایی در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه(۱۲ و ۱۳ شهریور ماه)، ساعت ۲۲، در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.
برنامه ارکستر چکاوک علاوه بر تکنوازی استاد کیایی به همراه سه خواننده و ۳۵ نوازنده برگزار می‌شود و در آن آثاری از اساتیدی چون: اسدالله ملک، پرویز یاحقی، روح الله خالقی، همایون خرم و علی تجویدی، اجرا خواهد شد.
گروه ارکستر چکاوک برنامه‌اش را در دو بخش برگزار می‌کند:
بخش اول: اجرای آثاری از اساتیدی چون: تجویدی، همایون خرم، اسدالله ملک و فضل الله توکل؛ قطعات کودکی و راز دل به خوانندگی ” محمد شیخ” و قطعات دیوانه منم و‌ ‌ای ساقی، به خوانندگی ” محمد رضائیان افروز “
بخش دوم : احرای آثاری از استاد علی تجویدی و استاد عماد رام به خوانندگی” مصطفی نیکو” و همچنین در ادامه تکنوازی استاد میالاد کیایی را شاهد خواهیم بود با اجرای قطعاتی چون: «بهار جاودان» و «رقص ژاله»
رضا شایسته درخصوص هدف گروه از اجرای آثار قدیمی و ماندگار تاریخ موسیقی گفته است:


رسالت کاری گروه چکاوک اجرای آثار قدیمی است که این کار موافقان و مخالفانی دارد. به نظر من اقبال عمومی در آثار قدیمی است که یکی به علت ملودی محور بودن این آثار است؛ این آثار بدون همراهی ساز هم قابل اجرا هستند.
همچنین در آثار قدیمی اشعار بسیار قابل فهم هستند و فرهنگ عامه مردم در آن نمود دارد. علت دیگر استفاده از ریتم‌های ساده به جای ریتم‌های پیچیده است. همین طور استفاده از تنظیم‌های مناسب. این روز‌ها اغلب ملودی‌ها در لابلای تنظیمات پیچیده گم می‌شوند. مثل چهره نازیبایی که بخواهیم با آرایش زیاد آن را زیبا کنیم. علت بعدی ماندگاری این آثار تلفیق درست شعر و موسیقی است و همچنین تنوع در رنگ و صدای خوانندگان. امروزه جنس صداهای خواننده‌ها بسیار شبیه یکدیگر است و در بسیاری اوقات قابل تشخیص از یکدیگر نیستند.

تاریخ از 12 شهریور 1393 الی 13 شهریور 1393
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.