no-map

کتاب های پرفروش نشر چشمه

آدرس: ایران - تهران - تهران

-/10 براساس 0 رای
تمام شده
۷۳۹
بار این صفحه دیده شده

نشر چشمه لیستی از کتاب‌های پرفروش در هفته گذشته را اعلام کرد.
ترکیب‌بندی در سرخ: نوشته‌ مهام میقانی

این اثر سومین نوشته میقانی است و روایتگرداستان دو سارق مسلح است که ناگزیر می‌شوند تهران را ترک کنند و به شمال کشور پناه ببرند که در این مسیر با مجرمی فراری آشنا می‌شوند که با هویتی ساختگی در یک مغازه کاز می‌کند

شعارنویسی بر دیوارکاغذی: نوشته‌ امیر احمدی آریان

در این کتاب در واقع همه‌چیز از موضوعات و مسائل اجتماعی، پس‌زمینه‌های ادبیات در جامعه، نقد و مطالبی که مربوط به فضای ادبیات کشورمان در ۱۵ سال اخیر می‌شود، وجود دارد.این کتاب را می‌توان اثری مانند کتاب «کیمیا و خاک» دانست که یک تک‌نگاری از ادبیات معاصر کشورمان از سال ۷۶ تا امروز است.

دختری با گوشواره‌ی مروارید: نوشته‌ تریسی شوالیه، مترجم: گلی امامی

چاپ ششم رمان «دختری با گوشواره‌ مروارید» نوشته تریسی شوالیه با ترجمه گلی امامی بعد از ۸ سال از سوی نشر چشمه روانه بازار نشر شد.

«دختری با گوشواره‌ مروارید»داستان دختری را روایت می‌کند که برای تامین زندگی خود و نزدیکانش مجبور است در خانه نقاش پیری به نام”ورمیر” به عنوان خدمت کار، کار کند.

بخشی از کتاب

«هر روز باید رخت‌شویى مى‌کردم، دست‌هایم از شدت ماندن در آب و صابون ترک خورده، صورتم از بخار آب‌جوش سرخ مى‌شد، پشتم از حمل‌ونقل رخت‌هاى سنگین و خیس درد مى‌گرفت و بازوانم، دائم از حرکت اتو کوفته مى‌شد.»

دختری با گوشواره‌ی مروارید: نوشته‌ سارا سالار

«هست یا نیست؟» روایت زندگی زنی است در آستانه ی ۴۰سالگی. «سالار» می گوید: «اینبار هم راوی رمان یک زن است، زنی که ما در ۳۹سالگی‌اش با او مواجه می شویم و همراه او چند مرحله از زندگی‌اش را بازخوانی می کنیم؛ گاهی از گذشته و گاهی هم از حال و از روزهایی که به ۴۰سالگی نزدیک می شود؛ دوره ای که اولین سالهای میانسالی را آغاز میکند و در آن وقایع متعددی را پشت سر می گذارد.»

نقش آبی سیمین (درباره‌ی زندگی و زمانه‌ی فاطمه معتمدآریا): به همت زوان قوکاسیا

این کتاب درباره مولفه‌های بازیگری فاطمه معتمد آریا است .

از همان راهی که آمدی برگرد: نوشته‌ فرشته نوبخت

دومین رمان «فرشته نوبخت» است و دارای درونمایه‌ای اجتماعی.

این کتاب دارای چهار راوی است که هر یک داستان خود را روایت می‌کنند و این چهار داستان حول محور داستانی اصلی رمان و شخصیت اصلی آن- شیوا- که در یک پرورشگاه بزرگ شده، می‌گردد.

پسر عیسا: نوشته‌دنیس جانسون، مترجم: پیمان خاکسار

«پسر عیسا» از مهم‌ترین مجموعه داستان‌های ادبیات معاصر امریکاست و خوانندگان و منتقدان به یک اندازه ستایشش کرده‌اند. دنیس جانسون، نویسنده، شاعر و نمایشنامه‌نویس امریکایی در سال ۱۹۴۹ در مونیخ آلمان غربی به دنیا آمد. کودکی و نوجوانی‌اش به خاطر مأموریت‌های پی در پی پدرش در توکیو و مانیل و واشنگتن گذشت. او اولین مجموعه شعرش «مردی میان فُک‌ها» را در ۲۰ سالگی منتشر کرد و بعد به دانشگاه آیوا رفت و شاگرد ریموند کارور شد.

زیباتر: نوشته‌ سینا دادخواه

تلاش برای خلق فضاهایی تازه و متفات با رمان نخست خود یکی از بارزترین ویژگی‌های دومین رمان نویسنده‌ی «یوسف آباد خیابان سی‌وسوم» است. برای این منظور، دادخواه برخلاف رمان قبلی‌اش که به شیوه اول شخص روایت می‌شد، شیوه سوم شخص (دانای کل ) را برای روایت رمان «زیباتر» برگزیده است.

در «زیباتر» دادخواه با تمرکز بیشتر روی ویژگی‌های درونی خصیت‌های رمانش و به ویژه شخصیت‌های اصلی آن، سعی کرده از خلال درگیری‌های عاطفی قهرمان داستان، در مسیر بلوغ حسی و فکری او داستان را پیش ببرد.

تاریخ از 04 شهریور 1393 الی 05 شهریور 1393
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.