انتشار کتاب «آسمان نزدیک است»; عکس های رامتین فیروزیان از تهران

آدرس: ایران - تهران - تهران بزرگراه شهید حکیم غرب، بعد از بزرگراه چمران، ورودی اختصاصی برج میلاد تهران

-/10 براساس 0 رای
تمام شده
۶۶۰
بار این صفحه دیده شده

این کتاب مجموعه عکس‌های رامتین فیروزیان از شهر تهران و برج میلاد را در بر می‌گیرد که حاصل یک سال عکاسی و بیش از چهار ماه مراحل آماده سازی از جمله صفحه‌آرای، طراحی، ویراستاری، ترجمه، چاپ و انتشار است. عکس‌های کتاب در سه فصل با عناوین دور، نزدیک و نزدیکتر تقسیم بندی شده‌اند.

اکثر عکس‌ها در سال ۹۱ تهیه شده و تعدادی تصویر نیز از مراحل ساخت برج میلاد در ابتدای مجموعه به چشم می‌خورد. از ویژگی‌های منحصر به فرد این اثر علاوه بر نماهای کم نظیر آن، می توان به نحوه چینش عکس‌ها و روند و ترتیب ارائه آن ها اشاره کرد، گویی از نگاه یک غریبه روایت شده که به شهر تهران وارد می‌شود و پس از گشت‌وگذار در مناطق گوناگون شهر به مجموعه برج میلاد سری می‌زند و سرانجام وارد سازه‌ اصلی برج شده و تا بالاترین قسمت آن پیش می‌رود.

اولین عکس کتاب منظره تهران از ورودی غربی (جاده کرج) می باشد و آخرین تصویر از فراز آنتن بلند برج میلاد تهیه شده است. از جمله عکس‌های متنوعی که در این مجموعه بکار رفته می توان به نماهایی بدیع از شب تهران و عکس های هواییِ آن اشاره کرد، زوایایی که تا کنون دیده نشده‌اند. ضمنا عکس‌ها به فراخورِ موقعیت، به دو شیوه دیجیتال و آنالوگ عکاسی شده اند.

در ابتدای کتاب یادداشت‌هایی از محمدباقر قالیباف (شهردار تهران) ، دکتر محمدرضا حافظی (معمار برج میلاد) و فرزاد هوشیار پارسیان (مدیرعامل برج میلاد) به چشم می خورد. همچنین مقدمه فیروزیان (عکاس و مدیر هنری کتاب) به صورت یک شعر مثنوی آمده است.

قطع رحلی بزرگ، نفیس، تماماً مصوّر و رنگی، دارای جلد سخت و جعبه، ۲۱۰ صفحه گلاسه، دربرگیرنده بیش از ۳۰۰ عکس، متن دو زبانه، همراه با نرم افزار چند رسانه ای

ناشر: شرکت برج میلاد تهران (وابسته به شهرداری تهران)
قیمت: هشتاد هزار تومان

تاریخ از 29 مرداد 1393 الی 03 شهریور 1393
شماره تلفن:
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.