“نمایشگاه نقاشی "خودیافتگی"

آدرس: ایران - تهران - تهران خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز (دولت)، خیابان مطهری، خیابان اخلاقی شرقی، خیابان جهانتاب، بیگلرپور شرقی، پلاک ۱۹

-/10 براساس 0 رای
تمام شده
۵۵۲
بار این صفحه دیده شده

نمایشگاه نقاشی شیوا یغمایی با عنوان “خود یافتگی” از روز جمعه (۱۷ مرداد ماه) در گالری حنا بازگشایی شد.
در نمایشگاه نقاشی شیوا یغمایی، ۲۰ اثر به نمایش در آمده است که این آثار پرتره‌هایی از چهره‌های مشور ایران و جهان مانند”پیکاسو”،”استاد شجریان”،”فرهاد مهراد” هستند که این هنرمند با نوعی ایجاز و مینیمالیسم سعی داشته نمادی تازه از شخصیت‌ها را نشان دهد، شخصیت‌هایی که سوژه هنرمندان بسیاری بوده اند.
ویژگی اصلی آثار او در فروکاستن چهره‌هایی که سوژه اثرش قرار داده به صرفه جویانه‌ترین تصویرهای ممکن و در عین حال با حفظ ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها است.
یغمایی در پروسه فروکاستن شخصیت‌ها گاه تا آنجا پیش می‌رود که با حذف اجزای به زعم او غیرضروری، تنها به نمایش بارزترین وجه کاراکترها اکتفا می‌کند تا آن که فقط یکی از اجزا در مقام نمایندگی سوژه‌ها باقی می‌مانند. مصداق‌های چنین رویکردی در آثار او برای مثال به تصویر کشیدن محسن نامجو در قالب فرم موها و حذف باقی عناصر چهره‌اش است که قرار است بار تصویری این شخصیت را به دوش بکشد.
یغمایی اما از عنصر تایپوگرافی هم برای نشانه گذاری بعضی از شخصیت‌های آثارش استفاده می‌کند و با گنجاندن خط نوشته‌ها یی که عموما از میان نوشته‌های خود شخصیت‌ها و یا اندیشه‌هایشان گزیده شده، علاوه بر افزودن به غنای تصویری آثارش فضایی مفهومی را هم به بیننده القا می‌کند که بنا است در نهایت به معرفی دقیق‌تر شخصیت‌ها از نگاه هنرمند کمک کنند. او با به کارگیری پس زمینه خنثی هم توجه هرچه بیشتر مخاطب به جنبه‌های فرمیک شخصیت‌ها را طلب می‌کند.
این نمایشگاه نقاشی تا ۳۱ مرداد ماه در گالری حنا دایر خواهد بود.

تاریخ از 17 مرداد 1393 الی 31 مرداد 1393
شماره تلفن:
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.