no-map

"پرسبوک" در گالری الهه

آدرس: ایران - تهران - تهران

-/10 براساس 0 رای
تمام شده
۸۲۱
بار این صفحه دیده شده

پنجمین دوره از نمایشگاه سالانه هنر معاصر “پرسبوک” از ۲۰ تیر ماه در گالری الهه برگزار شده است.
نمایشگاه”پرسبوک” عناوین مختلفی همچون” «ریشه»، «سپید یا سیاه»، «آب»، «انسان» و «واقعیت افزوده» دارد که هر یک از این عناوین در دوره‌های زمانی متعدد برگزار می‌شود که زمان بندی آن به این شرح است:
دوره اول(ریشه): از ۲۰ تا ۳۰ تیر
دوره دوم(سپید یا سیاه): از ۳ تا ۱۳ مردا
دوره سوم (انسان): از ۱۷ تا ۲۷ مرداد
دوره چهارم(واقعیت افزوده): ۳۱ مرداد تا ۱۰ شهریور
دوره پنجم(آب) : شامل دو گروه است، گروه اول از ۱۴ تا ۲۴ شهریور و گروه دوم از ۲۸ شهریور تا ۲ مهر
هنرمندان
نیکزاد عربشاهی، حامد بهروزکار، پریچهرطیبی، تورج صابری‌وند، شهرناز زرکش، راحله زمردی‌نیا، عاطفه خاص، تارا گودرزی و محمود مکتبی، از جمله هنرمندان حاضر در نمایشگاه پرسبوک هستند.
در بیانیه این دوره از”پرسبوک” آمده است:
”آب مظهر پاکی و فراوانی است و اولین عنصر به و جود آمده، افزایش دمای زمین موجب بالا آمدن آب دریا خواهد شد و نظم کرهٔ زمین به هم خواهد خورد. تقریبا از هر سه نفر در کشورهای درحال توسعه، یک نفر آب آشامیدنی ندارد. هر ساله ۳ میلیون کودک زیر ۱۰ سال به علت کمبود و امکانات بهداشتی از بین می‌روند. مقادیر غیر مجاز پلاستیک و پسماند‌ها باعث بروز بسیاری از اختلالات محیطی و انسانی می‌شود.
هنرمندان معاصر امروزه نه تنها با گرایش زیست محیطی در آثارشان روشنگری می‌کنند و راه‌های زیست با کره زمین را نشان یا دوباره آزمایش می‌کنند، بلکه خود فعالانی مدنی برای جنبش‌های روشنگر هستند. این دوره از سالانهٔ پرسبوک به شکلی زیست محیطی رابطهٔ هنر و این موضوعات را مورد کاوش و نمایش قرار می‌دهد.”
گالری الهه در زمان‌های یاد شده از ساعت ۱۷ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان نمایشگاه”پرسبوک” است و علاقه مندان می‌توانند، به نشانی تهران،خیابان افریقا، انتهای گلفام، سمت راست، اولین بن بست (امینی)، شماره ۳، مراجعه نمایند.

تاریخ از 20 تیر 1393 الی 02 مهر 1393
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.