no-map

"کابوس های شکستۀ خاک" در حوزه هنری

آدرس: ایران - تهران - تهران

-/10 براساس 0 رای
تمام شده
۵۶۴
بار این صفحه دیده شده

نمایش”کابوس‌های شکستۀ خاک” نوشته ناصر حبیبیان، به کارگردانی احسان ملکی، از روز سه شنبه (۳۰ تیر ماه)، ساعت ۱۸، در حوزه هنری – تماشاخانه مهر، به اجرا در آمده است.
حامد شفیع خواه، مهناز حسینی
«کابوس‌های شکستۀ خاک» اثری است تاریخی و واقعه‌ای خیالی را در قرن اول هجری (جنگ اعراب به سمت اروپا)، روایت می‌کند و به گفته حبیبیان این اثر به سرنوشت انسان مدرن و پیکارهای او درمواجهه با جهان ساختگی ذهن او -از اطرافش- توجه دارد.
در شوره‌زارهای عربستان دختری در کارگاه سفالگری‌اش با غریبه‌ای چینی مواجه میشود که بصورت اسیر بدانجا پای گذارده. این مواجهه رویدادهای اصلی نمایش را در این نم خانۀ سفالگری رقم میزند.
حبیبیان درباره نگارش این اثر گفته:
به هیچ روی قصد نداشته داستانی مستند به تاریخ را بصورت نمایشنامه درآورد و البته چنین رویکردی هم به هیچ روی در تاریخ ادبیات ایران تازگی ندارد. به عنوان نمونه تذکره‌الاولیای عطار بیش از آنکه واقعیت تاریخی داشته باشد دارای بافتی ذهنی و صورتبندی شده از تفکر و فرآیند ذهنی زمانۀ خویش است.
«کابوسه‌ای شکستۀ خاک» از سوی حوزۀ هنری استان لرستان، با بازی حامد شفیع‌خواه و مهناز حسینی و طراحی صحنۀ روح اله امامی و آهنگسازی پیام شریف نژاد در بیست و دومین جشنوارۀ تئاتر سورۀ ماه در بخشهای نمایشنامه‌نویسی، طراحی صحنه و آهنگسازی صاحب عناوین برتر شد.

تاریخ از 30 تیر 1393 الی 05 مرداد 1393
5
شما هم رای بدهید
تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
x